ترس و رهایی

باور چیست ؟

باور چیست را در وب سایت راز درون دنبال کنید .

باور با ایمان اشتباه گرفته می شود در حالیکه یک فرد بدون ایمان نیز بذر باور را در وجود خودش دارد یعنی در واقع اگر انسان فاقد باور باشد ایمان نیز در او شکل نمی گیرد .

باور چیست و چه کمکی به فرد می کند ؟

باور یکی از موهبت هایی است که خداوند در وجود انسان قرار داده است که شخص بوسیله آن برای پیشرفت خودش استفاده می کند . اگر شما ازقدرت باور برخوردار نبودید نمی توانستید برای طرح یا پروژه اقدام کنید.ما یکسری کارها رابراساس غریزه انجام می دهیم و نیازی نیست که آنها را باور کنیم یا یا باور نکنیم ؛ مثل غذا خوردن یا لباس پوشیدن . اما برای یکسری کارها بایست یک باوری در ما شکل بگیرد تا بتوانیم آنها را انجام دهیم مثلا اگر شما باورتان این باشد که می توانید مستقل باشید درجهت پیشرفت و استقلال حرکت می کنید و اگر باور ضعیفی نسبت به خودتان داشته باشید نمی توانید مستقل باشید و پیشرفت کنید .

همه انسان ها نیرویی بنام باور را دارند , اما میزان باور انسان ها با هم متفاوت می باشد برای همین انسانها نتایج متفاوتی می گیرند و هرانسانی باتوجه به توانایی منحصر به فرد خودش آفرینش های متفاوت خواهد داشت مثلا یکنفر شاعر می شود و یکنفر معلم و یک نفر موسیقدان ؛ نکته مهم واصلی کاربرد باور میباشد شخصی که باور دارد می تواند به یک موسیقدان یا یک استاد یا دانشمند یا یک فروشنده تبدیل شود این باور به او کمک می کند که در راستای هدف و توانایی خودش پیشرفت کند و شخصی که از این باور استفاده نمی کند قطعا نمی تواند به یک انسان اثرگذار و رشد یافته ای تبدیل شود ؛ بلکه مرتب دریک جا ثابت است و پیشرفت فردی ندارد .

باور چطور ایمان ما را قوی می کند؟

زمانی که شما باور دارید که می توانید یک فروشنده حرفه ای باشید برای رشد و شکوفایی فروشندگی خودتان یکسری مهارت ها را یاد میگیرید و یکسری کتابها مطالعه می کنید و بصورت عملی وارد بازار کار فروشندگی می شوید و زمانی که شما قدم به قدم پیشرفت می کنید ایمان در شما شکل می گیرد یعنی اینکه نسبت به توانایی خودتان ایمان پیدا می کنید .

باور مرحله ای قبل از تصمیم گیری می باشد یعنی اول یک باوری درما برای انجام کاری شکل می گیرد و سپس جوانب آن کار سنجیده می شود و بعد از سنجیدن جوانب کار ما به تصمیم به انجام می گیریم و در مراحل انجام کار ما به توانایی خودمان نسبت به آن کار ایمان پیدا می کنیم

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *