خودکاوی و خودشناسی

متد آلفا از خوزه سیلوا مسیری در جهت خودکای

زمانی که انسان بخواهد اقدام به خودکاوی کند نیازمند ذهنی آرام است ، بخاطر اینکه ذهن ناآرام همانگونه که نمی تواند به مسائل بیرونی بپردازد قادر به پردازش مسائل درونی نیز نمی باشد .

یکی از شیوه ایی که من حدودا ۱۲ سال پیش برای آرام سازی ذهن خودم انجام دادم متد سیلوا بود و همین متد به مرور زمان ذهن من را بر مسائل درونی ام باز کرد مسائل حل نشده ای ه بایست به حل و فصل آنهامی پرداختم و من این متد را مقدم بر خودکاوی می دانم البته برای افرادی که اختلالات خاصی ندارند .

برای استفاده شما عزیزان من یکی ازمتدهای بسیار ساده را اینجا برای شما ارائه می دهم متدی که انجام آن بسیار ساده است اما فواید بسیاری دارد.

البته کسانیکه فشارهای عصبی آنها زیاد است بایست بخودشان فرصت بیشتری برای انجام این تمرین بدهند.

دانشمندان چهارموج مغزی در انسان شناسایی کرده اند که از فرکانس پایین به بالا ، دلتا ، تتا ، آلفا و بتا نام گذاری شده اند .

در سطح آلفا مغز امواجی با فرکانس هفت تا چهارده دور در ثانیه منتشر می کند . آلفا موج خواب آرام و دیدن رویاست که به آن RAM نیز می گویند ؛ زیرا هنگام دیدن رویا حرکت سریع و جهش چشم ها رخ می دهد .

اگر مغزدرسطحی فراتر از فرکانس بیست و یک دور در ثانیه ( گستره فعالیت هوشیارانه طبیعی ) فعالیت کند ، سازوکاری که در انسان های طبیعی و سالم ، دستگاه دفاع بیرونی را آماده رویارویی با یورش بیگانگان ( میکروب ها و ویروس ها ) می کند , ناکارامد می شود .

آن گاه انبوهی از میکروب ها و ویروس ها که همواره پیرامون ما پراکنده اند به درون بدن نفوذ می کنند . هنگام نفوذ بیگانگان به درون بدن , اگر دستگاه دفاعی درونی بدن کارکرد طبیعی داشته باشد , مهاجمان اشغالگر را نابود خواهد کرد ؛ اما اگر این دستگاه نیز ناکارآمد باشد , شمار میکروب ها و ویروس ها چند برابر خواهد شد و یورش آنها بر سلول های سالم ، ما را بیمار وناتوان خواهد کرد .

فعالیت مغز در سطح امواجی با فرکانس بالا , افزون بر بیمار کردن ما پیامدهای منفی دیگری نیز دارد . برای نمونه , با بالا تر رفتن فعالیت مغز ازسطح فرکانس بیست ویک دور در ثانیه , در پی از بین رفتن آرامش روان و پریشان شدن افکار کل روند اندیشه ورزی ما نابسامان می شود . و ما با افکار پریشانی که از کنترل خارج شده اند هرگزنخواهیم توانست بر آنچه می خواهیم متمرکز شویم . بدتر از آن , ما در سطح امواجی بالاتر چهل دور در ثانیه حتی نخواهیم توانست بر موضوع کوچکی برای مدت بسیار کوتاهی متمرکز شویم .

ادامه مطلب در مقاله بعدی دنبال کنید.

مط

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *