خود کاوی و خود شناسی

خود کاوی و خود شناسی

خودکاوی و خودشناسی سختی های خاص خودش را دارد اما نتایج بسیار عالی دارد .

مجموعه مقالات خودکاوی و خودشناسی را در وب سایت راز درون دنبال کنید

خودکاوی و خودشناسی ما را در مسیرهای درست زندگی قرار می دهد و بقول ( وی لان جنینگیز ) :” من در مکان های نادرست , دنبال عشق می گشتم .”

سخن وی لان جنینگز حاکی از این است که تا زمانی که ما به کشف نیروهای درونی خود نپرداختیم در دنیای بیرون خودمان بدنبال عشق می گردیم اما زمانی که انسان به کشف خودش می پردازد به اندازی سرگرم به پرورش استعدادها وتوانایی های خودش می شود که فرصت این را پیدا نمی کند که بدنبال مسائل بیرون از خودش باشد و انسانی که مشغول به کشف و پرورش دنیای درون خودش می باشد تبدیل به نوری می شود که دیگران از نور وجودش برای مسیر زندگی خودشان استفاده می کنند .

خودکاوی و خودشناسی این امکان را برای انسان مهیا می کند که بتواند تمامی جنبه های وجودی خودش را بشناسد . زمانی که ما درگیر مسائل بیرونی هستیم ندای درون خودمان را نادیده می گیریم .

کسانی که اقدام به خودکاوی و خودشناسی می کنند ؛ هرروز با تلاشی جستجو گرانه به رشد و تعالی خودشان می پردازند . انسان هایی که به توفیقی عظیم همراه با رضایت درون می رسند ؛ برای دست یافتن به سعادت و رضایت و خوشبختی به چیزی فراتر از کوشش های بیرونی پرداخته اند .

تنها یک منبع برای سعادت ناب و بی قید و شرط و پایان ناپذیر وجود دارد , و آن منبع در درون ماست .

بهای آن تلاشی جستجو گرانه می باشد .

خودکاوی و خودشناسی این امکان را فراهم می کند که شکافی در پوسته بیرونی خود ایجاد کنید ؛ هرچند که برای مدتی نمی توانید معنی مسائل را در یابید و به جایی می رسید که نمی توانید مسائل را از سر راهتان برداریدو زمانی که شما در جایگاه درونی خودتان قرار می گیرد و از خرد و تجربه و قدرت درونی خودتان کمک می گیرید بطرز شگفت انگیزی مسائل از سر راه شما برداشته می شود .

اغلب انسان ها بدنبال چیزهایی بیرون از خودشان هستند که به آنها حس و حال خوبی بدهد و از نیازهای درونی خودشان غافل می مانند و مرتب از راه حل های تکراری برای حل مسائل مختلف زندگی استفاده می کنند و در این حالت انسان اسیر عادت های خود می شود .

نکته اصلی و مهم این است که درون شما روح گرسنه ای وجود دارد که همیشه بیشتر و بیشتر می خواهد که با پول و احترام و دانش و ثروت پر نخواهد شد مگر اینکه به لحاظ معنوی غنی باشید .

 

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

2 دیدگاه

  1. ذهن ودرون انسان همانگونه که فرمودید نیاز به توجه وپالایش داره من مدتی هست که دارم روی ذهنم کارمبکنم واقعا سخت هست ونیاز به پشتکارزیادی داره ومن متمعأنم که میتونم ذهنم رو پاک کنم واین رومدیون شما هستم که جرقه ای درزندگی من بوجوداوردید که زندگیم متحول وزیباترشد خیلی چیزها داشتم که نمیدیمشون وخیلی کم اهمیت ولی الان همون چیزای کم اهمیت چقدر زندگیم روتغییرداد ممنون وسپاسگزارم بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *