ثروت درون

خودکاوی و خودشناسی

خودکاوی و خودشناسی این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد که زوایای مختلف روح خود را بشناسید .

خود کاوی و خود شناسی را در وب سایت راز درون دنبال کنید

خودکاوی و خودشناسی ؛ یکی از مهارت هایی می باشد که انسان قرن حاضر بشدت به آن نیازمند می باشد ؛ دلیل عمده آن این است که انسان قرن حاضر برای رسیدن به آسایش و رفاه بیرون بیشتر از آسایش درونی تلاش می کند و به همان میزانی که انسان در قرن حاضر به رفاه بیرونی پرداخته است از درون خودش غفلت ورزیده است و بر جنبه های درونی خودش آگاه نیست در حالیکه ریشه بسیاری از رفتارهایی که در زندگی از ما سرمی زند در درون ما و در ناخودآگاه ما نهفته است و بسیاری از رقابت ها و تلاش های نفس گیر انسان قرن حاضر بدلیل عقده ها وآسیب ها و الگوهای غلطی می باشد که میراث ؛ خانواده ؛جامعه

و حتی کهن الگوها یعنی میراث گذشتگان ما می باشد که بر فرهنگ ما سایه افکنده است و جزو باورهای ماست و ما به اشتباه فکرمی کنیم که جزو ضروریات زندگی ما می باشد .

خودکاوی و خودشناسی به انسان امروزی کمک می کند که ریشه بیماری های درونی خودش را پیدا کند و به هنگام درمان و تسکین روان ؛ روح انسان در آرامش قرار خواهد گرفت و چه بسا اینکه بیمار یهای جسمانی نیز درمان یا کنترل شوند .

خود کاوی و خودشناسی در زندگی بشر امروز حکم یک دانش صرف را ندارد که به معنویت شخص کمک کند ؛ بلکه  یک مهارت می باشد که به تسهیل گری زندگی انسان در تمام مراحل و شرایط زندگی کاربرد دارد .

خود کاوی و خودشناسی یکی از مهارت هایی ضروری برای زندگی انسان است که هر فردی به آن نیازمند است تا اینکه در لحظه به لحظه زندگی توانایی و قدرت تجزیه و تحلیل رفتارها و مسائل درونی خود را داشته باشد و به هنگام مواه شدن با بحران ها و سختی ها ، مسائل روی همدیگر انباشته نشود و شخص بتواند خودش را از مسائل درونی رها کند .

کسانی که به خودکاوی و خودشناسی اقدام می کنند با همه سختی ها و لذت هایش پوسته سخت محدودیت را می شکنند و این انسان هابه شناخت حقیقت عمیق تری دست پیدا می کنند.

اینگونه انسان ها زمانی که متصل به خرد نامحدود درون می شوند و به غنای درون دست پیدا می کنند.

خواسته های مادی و جسمانی آنها بسیار محدود می شود و مانند نوری بسیار قدرتمند در سراسر هستی پراکنده می شوند .

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *