خود کاوی و خود آگاهی

خودکاوی و خود آگاهی

خودکاوی و خودآگاهی به عنوان یک مهارت به شما کمک می کند که بتوانید نقاط ضعف و نقاط قوت خود را بشناسید و استعدادهادکاوی منحصر به فرد خودتان راکشف کنید .

خود کاوی و خودآگاهی را دروب سایت راز درون دنبال کنید .

خودکاوی و خو دآگاهی شما رابه عمق وجودتان می برد.

داستان موهبت وجود شما از منظر دبی فورد ( روان درمانگر)

تصور کنید از آغاز تولد می دانستید که یک استاد و بی اندازه توانمند هستید ، موهبت های بی نظیری دارید و فقط کافی است بخواهید تا بخواهید موهبت های خود را به جهان عرضه کنید و خود کاوی و خودآگاهی این امکان را به شما می دهد که موهبت های درونی خود را کشف کنید .مجسم کنید که باقلبی سرشار از نیروی التیام بخش عشق ، به این جهان قدم گذاشته اید و تنها آرزوی شما این بود که به اطرافیان خود عشق ارزانی دارید . تصور کنید که بطور فطری این توان را داشتید که هر چه را که نیاز داشتید ، خلق کنید .آیا ممکن است که درمقطعی از زندگی این آگاهی را داشتید که درجهان هیچ کس دیگری همچون شما وجود ندارد و در تارو پود وجودتان می دانستید که نه تنها نور جهان در ختیارتان است بلکه خود ، نور جهان هستید ؟ آیا امکان دارد که در مقطعی می دانستید در عمیق ترین سطح چه کسی هستید و ازموهبت هایتان شاد بودید ؟ لحظه ای را بخاطر بیاورید که با حقیقت وجود خود آشنا بودید .

آنگاه اتفاقی رخ داد ؛ جهان شما دگرگون شد و چیزی یا کسی بر نورتان سایه افکند . از آن پس ترسیدید که مبادا موهبت های ارزشمند شما در جهان ایمن نباشند . احساس کردید که اگر موهبت مقدس خود را پنهان نکنید مورد سؤاستفاده قرار گیرید و آسیب ببینید یا از شما ربوده شود .

مثلا من یک دختر بودم بسیار خوش خنده و گشاده رو ولی ازبس به من سرکوفت زده شده بود که یک دختر نبایست نیش خودش را باز کند هر بار که می خندیدم بعدش با دنیایی از احساسات بد مواجه می شدم و امروزه که با موهبت های وجودی ام آشنا شده ام می دانم که خداوند آسان خندیدن را در وجود من گذاشته است که هم بتوانم سختی ها را راحتتر تحمل کنم و هم اینکه امکان شادی و مسرت را برای دیگران مهیا کنم و با خنده هایم یک محیط قشنگتر و شیرین تر برای خودم و دیگران ایجاد کنم .

بنابراین در گذشته که من راز موهبت ها را نمی دانستم و تأئید دیگران برایم مهم بود از داشتن این موهبت ها احساس شرم و گناه داشتم . اما الان می دانم هر ویژگی چه مثبت و چه منفی برای ما موهبت های خاص خودش رادارد .

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

2 دیدگاه

  1. همیشه به نوعی کم یا زیاد بااین داستان های دردناک زندگی که موهبت های الهی رو نادیده گرفتیم یا باعث شدن که این موهبت هارو نادیده بگیریم دست وپنجه نرم میکنیم بعضی اوقات با خودم میگم بهترین سالهای زندگی ام بااینکه ازحقیقت وجودی خودباخبربودم بااین سایه ها که تربیت غلط بود گذشت چقدر خوب بود جهان من و دیدگاه خانواده ام نگرش آنها به حقیقت زندگی وموهبتهای الهی آرمانی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *