خودکاوی

خودکاوی و راز درون

خود کاوی و راز درون به شما کمک می کند که به امکانات درونی خودتان پی ببرید و به رشد درونی , موفقیت فردی و آرامش دست یابید.

خودکاوی و خودشناسی را در وب سایت راز درون دنبال کنید .

خودکاوی و راز درون مسیری تاریک و مبهم می باشد و به همین دلیل افراد تمایلی به خود کاوی و راز درون ندارند . اما اگر افراد تمایل وانگیزه را درخودشان ایجاد می کردند و اقدام به خودشناسی می کردند قطعا راز درون بر آنها آشکار می شد و امکانات درونی خودشان را می شناختند و خیلی بهتر می توانستند به آسایش و رفاه درونی و موفقیت های بیرونی برسند .

خود کاوی و راز درون در دیدگاه کارن هورنای امکان شناخت انواع غرورهای عصبی را برای فرد مهیا می کند و در این مقاله به بلای باید غرورهای عصبی می پردازم . غرور عصبی مانند یک دیکتاتور تمام برنامه های خود را به شخصیت عصبی دیکته می کند و توقعات غیر معقول و زیادی را از او دارد . شخصیت عصبی براساس دستورات دیکتاتور درونی یک تصویر ایده آلی برای خودش ترسیم می کند و طبق همین تصویر به خودش می گوید : ” تو باید مطابق این تصویر بشوی ” .

خودکاوی و راز درون از نظر کارن هورنای این ولقعیت را بر شما آشکار می کند که بلای باید بشدت توقع فرد را از خودش بالا می برد و باید هر صفت , هر احساس و تمایلی که در محیط خاص او به شخص ارزش و ابهت می دهد در خود ایجاد کند هرچند که قلابیو غیر اصیل باشد .

شخص عصبی به خودش می گوید : ” توباید آدم بردبار و باتحمای باشد , خدمتگزار باشی , همه کس را دوست بداری , شجاع باشی , سخاوتمند باش , با گذشت و سلیم باش و غیره ” .

خود کاوی و خود شناسی به ما نشان می دهد که دیکتاتور درونی چگوته دستور می دهند : ” توباید فلان طور باشی , رفتارت باید اینطور باشذ , احساست باید نسبت به فلان کس یا فلان چیز بطور مشخصی باشد , چیزهایی که باید یادبگیری اینهاست و کارهایی که نباید بکنی , احساساتی که نباید در تو ایجاد شود , چیزهایی که نباید بدانی اینهاست . درست مثل یک دیکتاتور واقعی برنانه های زند/گی اور امشخص و معین می کند و اگر از این دستورات و بایدها تخطی تخلف کند برسرش همان خواهد آمد که در یک رژیم دیکتاتوری بر شخص متمرد و متخلف خواهند آورد.

شهناز غفاری _ راز درون _ خودکاوی

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *