ضمیر نا خودآگاه و ذهن

ذهن آرام:

تکنیک آلفا روشی برای آماده شدن خودکاوی :

یکی از راههای آماده شدن برای خودکاوی مراقبه می باشد و تکنیک آلفا یکی از روشهای مراقبه است .

وقتی ذهن آرام  باشد شخص با دقت و تمرکز بیشتری می تواند مسائل و اتفاقات گذشته را مورد بررسی قرار دهد و دراین حالت فرد آسانتر می تواند اقدام به خودکاوی کند .

به همین منظور برای شرکت کنندکان دوره مدیریت ذهن به چند روش کمک می کنم که به ذهن آرام  دست پیدا کنند. یکی از این روشها تکنیک آلفا می باشد که من در این مقاله به تشریح این تکنیک می پردازم .

مراقبه مانند هیجان زدگی , خشم یا هر هیجان دیگری که آدمی را بی تاب می کند یا به او آرامش می رساند دارای ارتعاش ویژه است . مراقبه فرکانس امواج مغز را پایین می آورد و ذهن را از بدن جدا می کند .

آلفا سطح شفا بخش ذهن است .

رفتن به سطح آلفا به معنای کاهش دادن ارادی فرکانس مغز تا میانه امواج آلفا با فرکانس ده دور در ثانیه است .

پس از سالها پژوهش و بررسی در یافته ایم تک تک آدمیان می توانند در هوشیاری کامل به سطح فرکانس ده دور در ثانیه دست یابند . ( خوزه سیلوا ) .

زمانی که شما درحالت آلفا قرار می گیرید ، ذهن ازدرگیر شدن با واکنش های عصبی و هیجانی بدن و پاسخ های آن به محرک ها ی درونی و بیرونی رها و آزاد می شود .

زمانی که بدن خودش را از بند ذهن رها می کند ,شعور جسمانی آزادانه سرگرم انجام دادن کارهای خود می شود . مهمترین وظیفه شعور جسمانی , حفظ تعادل حیاتی سلو ل ها برای سالم و طبیعی نگه داشتن آن هاست . بنابراین , بیشترین بهره مراقبه ، کوتاه کردن دست ذهن از مداخله در کار بدن است تا اینکه ذهن و بدن هر دو بتوانند وظایف ویژه خود را انجام دهند .( بدن هنگام بیماری خود را شفا دهد و هنگام تندرستی همچنان تندرست بماند .)

رفتن به سطح آلفا یکی از سازه های بنیادین متد سیلوا می باشد . رفتن به سطح آلفا افزون بر اینکه خود به خود سودمند و آرامش بخش است ، می تواند در گشودن گره های زندگی نیز یاری گر ما باشد .

بیماری های روان تنی در واقع همان بیماری هایی هستند که ذهن و روان با دخالت های بیجای خود در روان و تن می آفرینند . با رهاسازی بدن از مسائل ذهنی در سطح آلفا شما میتوانید شاهد درمان بیماری ها نیز شوید.

ادامه مطلب را درمقاله بعدی دنبال کنید .

 

 

.

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *