ذهن مثبت

ذهن مثبت

ذهن مثبت کارکردهای بسیار قدرتمندی برای فرد دارد بخاطر اینکه جهان آفریده ذهن شماست .

مقاله ذهن مثبت را در وب سایت راز درون دنبال کنید .

ذهن مثبت چه کمکی می تواند به شما کند ؟

ذهن مثبت نه فقط اینکه می تواند اتفاقات خوب و خوشایند را ببیند ؛ بلکه قادر است آنسوی اتفاقات ناخوشایند را ببیند .

من از شما تقاضا می کنم چند لحظه ایی در سکوت وسکون قرار بگیرید ، اگر تا ۵ دقیقه بدون فشار و استرس توانستید در همان حالت قرار بگیرید به خودتان تبریک بگویید و اگر توانستید این حالت را تا ۱۵ دقیقه یا نیمساعت ادامه دهید و این تمرین را هر روز انجام دهید اثرات شگفت انگیز آنرا خواهید دید و شما می توانید با انجام  تکنیک آلفا به داشتن ذهن آرام کنید .بخاطر اینکه ذهن مثبت نتیجه داشتن ذهن آرام می باشد

با توجه به اینکه انسان بطور غریزی از شرایط و محیط بیرونی احساس خطر می کند و در طی دوران زندگی مجبور بوده است برای حفظ و بقای خودش خطرات را شناسایی کند ، ذهن معمولا جنبه های منفی امور را خیلی سریع بررسی می کند تا اینکه متوجه شود خطری فرد را تهدید می کند یا نه ؟

و اگر ما انسانها آگاهانه تصمیم نگیریم که ذهن خودمان را به سمت جنبه های مثبت امور سوق دهیم معمولا درقسمت منفی باقی خواهد ماند .

در این مقاله من نوشتن نامه قدر دانی را به شما خواهم گفت بخاطر اینکه قدر دانی باعث می شود ما جنبه های مثبت زندگی و خدماتی را که دیگران به ما کرده اند را ببینم و ذهن مثبت را تقویت می کند .

به کسی فکر کنید که درشما تغییری را ایجاد کرده است و نقش بسیار مهمی در سعادت شما داشته است و یا اینکه باعث شده است شما احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا کنید ؛ اما شما هیچگاه از او قدر دانی مناسبی نکرده اید نامه ای به آن شخص بنویسید و احساس خود را شرح دهید . اثرات مثبت رفتار اورا توصیف کنید . در صورت امکان نامه را باصدای بلند برای آن شخص بخوانید . بسیاری از افراد هنگام انجام این کار خجالت می کشند و دستپاچه می شوند , اما برای اینکه بیشترین استفاده را از این کار ببرید , باید اطمینان حاصل کنید که به هر دوی تان زمان کافی برای تجربه وسیع عواطف ایجاد شده توسط این تمرین را می دهید .

نمونه نامه قدر دانی شهناز از دوستش فاطمه :

فاطمه عزیز می خواستم بدانی چه تأثیر عمیقی روی زندگی روحی و روانی من گذاشته ای .

زمانی که بشدت بهم ریخته و درمانده بودم هیچگاه گرمای دستهای تو را که به پشتم زدی و بامن شروع کردی به صحبت

کردن را فراموش نمی کنم  .

من تا آن زمان آغوش گرم مادر یا خواهر یا دوستی را تجربه نکرده بودم ولی زمانی که تو من را در آغوش گرفتی و به درد های من گوش دادی برای اولین بار بود گرمای محبت را تجربه کردم و مانند یک کودک که آغوش امنی پیدا می کند به آغوش امن تو پناه بردم و در طی یکسالی که مرتب تورا ملاقات می کردم پشت سرگذاشتن بحران هایی که توی زندگیم بود خیلی برایم آسانتر شده بود و آن زمان بود که متوجه شدم من در زندگیم نیاز به کسی داشتم که حرفهایم را بشنود و به من قوت قلب بدهد و یکسال پر فراز نشیب را بادرس های جدیدکه از توآموختم سپری کردم و تو مانند یک نیروی هدایت گر من را به جاده ایی راهنمایی کرد که این جاده برای من “ جاده زندگی “ بود . اکنون مشکلاتم سرو سامان پیدا کرده است و برخی بحران ها دیگر در زندگیم نیست و این جاده همان مسیر درستی بود که با تمام دست اندازهایش من آموختم کرد که برای درست زندگی کردن  چه گواهینامه هایی را بایست بگیریم تا اینکه  مثل گذشته مدام جریمه پرداخت نکنم ؛ بلکه با خیال راحت به مسیر زندگیم در راه ادامه دهم هرچند که این جاده  پیچ و خم هایی دارد  . اما چون آگاهانه جلو می روم پیچ و خم هایش را بهتر می شناسم وکنترل آگاهانه ای بر پیچ و خم های آن   دارم .

شما تا ابد درقلب من جایگاه خاصی داری .

دوستت دارم

شهناز

 

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *