راز درون

راز درون معمای وجودی شماست و این معما زمانی که به حل کردن آن می پردازی آرام آرام خودت را کشف خواهی کرد.

مقاله راز درون را در وب سایت راز درون دنبال کنید

راز درون چه می تواند باشد ؟

راز درون حکایت تمام موهبت های وجودی شماست که در شما پنهان می باشد و برای شناخت این موهبت ها لازم است که پی به راز درون ببری .

بسیاری از ما انسان ها دردهای زیادی را به دوش می کشیم و حاضر نیستیم که ریشه این دردها را پیدا کنیم واین درد ها و فشارهای درونی به ما این پیام را می دهد که حال درون ما خوش نیست و بایست فکری به حال خودمان کنیم .

راز درون به این دلیل بعنوان راز مطرح می باشد که برای ما مبهم می باشد . زمانی که ما احساس غم می کنیم یا احساس شادی هردو برای ما ریشه و منشأ درونی دارد ولی ما فکر می کنیم منشأ آنها بیرونی می باشد . وقتی مثلا شما احساس غم می کنید قدری تأمل کنید که چه چیزی منشأ غم شما می باشد , گاهی وقت ها به همین راحتی می توانید منشأ آنرا پیدا کنید و به خودتان می گویید مثلا همسرم ناراحت هست و من نمی توانم کاری برای آن انجام دهم و در حال حاضر ناراحت هستم . راز درون در اینجا به شما یک چیزی فراتر از منشأهای بیرونی را نشان می دهد . راز درون به شما می گوید یک چیزی در درون شما وجود دارد که از ناراحتی همسرتان ناراحت هستید ( البته منظور من ابراز همراهی و همدردی کردن با همسرتان نیست . چون خالی از ادب و عشق و دوست داشتن هست که ما در ناراحتی همسرمان آنرا همراهی نکنیم ؛ در اینجا منظور این است که مابقدری ناراحت و غمگین هستیم که حال و حوصله کاری نداریم یا پرخاشگر و عصبی می شویم و یا افسردگی می گیریم ). در حالتی که ما ازناراحت شدن دیگران بشدت ناراحت می شویم بایست نگاهی به درون خودتان بیندازیم و خواهیم دید که ریشه آنها درونی می باشد. درمثال بالا ما بدلیل بیماری هم وابستگی شدیدا تحت تأثیر رفتارهای اطرفیان قرار می گیریم و این می تواند برای ما بشدت آسیب زننده باشد .این همو ابستگی ریشه در گذشته ما دارد و تا زمانی که به درمان آن نپرداخته باشیم تحت تأثیر شرایط بیرونی مرتب از حالی به حال دیگر می شویم .

این یک نمونه از مشکل درونی می باشد که لازم است تک به تک آنها بررسی شود . راز درون تنها شامل احساسات نیست بلکه شامل هر آنچه که باعث می شود ما در مجموعه انسانیت قرار بگیریم می شود .                                                        رازدرون – شهناز غفاری

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *