راز درون

راز درون

راز درون هر آنچه را که در ارتباط با مباحث درون فردی می باشد با شما در میان می گذارد .

راز درون را در وب سایت راز درون دنبال کنید .

رازدرون و عزت نفس :

چنانچه عزت نفس فرد دردوران کودکی آسیب دیده باشد ضمیر ناخودآگاه شخص روی زمین افکار منفی تنظیم می شود .

راز درون این اسرار را بر شما آشکار می کند که افکار منفی چگونه بر عزت نفس اثر منفی می گذارد ؟ با توجه به اینکه عزت نفس هسته وجودی انسان می باشد و زمانی که ساختار خانوادگی ناسالم باشد یکسری افکار منفی که ناشی از محیط نا ایمن خانوادگی می باشد در کودک شکل می گیرد و ناخودآگاه فرد روی اتفاقات بد تنظیم می شود .  یعنی اتفاقات بد در نا خودآگاه شکل می گیرد .

راز درون به ما این را می گوید:  که در یک روان آسیب دیده افکار منفی در صف جلو قرار دارند و برای همین شخصی که عزت نفس پایینی دارد به راحتی نمی تواند افکار مثبت را ببیند و به همین یک شخص آسیب دیده روشن بینی یعنی احساس امیدواری کمتری دارد.

راز درون این را بر ما آشکار می کند  ؛ شخصی که دارای احساس نا امیدی می باشد بطور ناخودآگاه به سمت این میل گرایش پیدا می کند که دربرابر شرایط سخت و ناگوار کاری از دست او برنمیاد و در یک حلقه معیوب از افکار منفی می چرخد .

شخصی که عزت نفس پایینی دارد دارای یکی از سه مشخصه زیر می باشد:

۱-ممکن است شخصی مهرطلب باشد یعنی اینکه برای خلاها و کمبودهای خودش بشدت به دیگران وابسته است و به هر قیمتی که شده می خواهد دیگران را کنار خود نگه دارد و در این تیپ شخصیتی مقداری خودشیفتگی نیز وجود دارد یعنی اینکه وقتی موفق شد شخصی را تسلیم و مغلوب اغواگری های مهرطلبانه خود کند ؛ فکر می کند لیاقت و شایستگی او بیشتر ازآن چیز یاشخصی می باشد که بدست آورده و دچار احساس دلزدگی از آنچه که بدست آورده است می شود .

 

۲-ممکن است شخص شخصیت برتری طلب پیدا کند یعنی به هر قیمتی که شده است تلاش می کند به خواسته های خودش برسد حتی به قیمت نابودی دیگران ؛ چنین شخصی عقده حقارت در آن به اندازه ای زیاد است که تلاش می کند بر دیگران حکومت کند و برای همین قدرت هیچ کس یا هیچ چیزی را تحمل نمی کند چون از درون دچار ترس عجیبی می باشد که اگر به دیگران قدرت و اختیار بدهد برای او دسیسه چینی می کنند . معمولا حکومت های دیکتاوری توسط اشخاص با این تیپ شخصیتی اداره می شود .

۳-ممکن است شخص انزوا طلب یا دوری گزین باشد ؛ در این نوع تیپ شخصیتی فرد بقدری دچار منفی بافی و خودشیفتگی می باشد که خودش را تافته جدابافته یا عقل کل می داند و این ویژگی را به این دلیل دارد چون توانایی و قدرت ارتباط برقرار کردن با دیگران را ندارد .

راز درون بازهم مطالب آگاهی بخش در ارتباط با راز درون در اختیار شما قرار خواهد .

شهناز غفاری مدرس و پژوهشگر راز درون .

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *