رقصیدن با خدا

رقصیدن با خدا

رقصیدن با خدا

رقصیدن با خدا مقاله ای هست که مبنای علمی و فلسفی ندارد بلکه براساس تجربیات شخصی خودم از طریق واکاوی ها و مراقبه های شخصی خودم می باشد .

می تواند ما را از ناموزونی های دنیا و جسم مادی رها سازد اما آنچه که اتفاق می افتاد رقصیدن با خدا ار دید مادی ما بی نظم و ناهماهنگ می باشد , اما تجربیات من در طی سالیان درازی که مراقبه و واکاوی انجام داده ام , رقصیدن با خدا با تمام بخش های درونی ما دارای یک هارمونی و ویژگی منحصر به فرد می باشد که می خواهد ما را به یک جایگاه دیگری ببرد از زمانی که ما از ازل شروع به حرکت به سمت پدیدار شدن داشته ایم رقصیدن ما با خدا آغاز گشته است با تمام هارمونی ها و ویژگی های خاص خودش و ما درتکاپوی دلبرانه ای بوده ایم تا دل خالق خود را برباییم و اجازه ورود به صحنه زندگی را بگیریم و در این حرکت های دلبرانه هرکدام از ما انسانها با زیبایی های خاص خود رقصیدن با خدا را که همان خالق و آفریننده ما بوده است را شروع کرده ایم .

رقصیدن با خدا نوعی عشق بازی کردن با جفت معنوی و نادیدنی خودمان می باشد که ما را به سمت حضور در صحنه زندگی می کند و اگر ما یاد بگیریم که حضور در لحظه را تجربه کنیم می توانیم رقصیدن با خدا را به زیباترین شکل ممکن در صحنه زندگی اجرا نماییم .

گاهی اوقات که ما جفت معنوی خودمان را درک نمی کنیم دردرد جانکاهی گرفتار می شویم و خودمان را تک و تنها می بینیم و با خود می گوییم انگار در این وادی دیوانه گشته ام که بی خود در تکاپوی می باشم .

در چنین لحظاتی که ما جفت معنوی خودمان یا همان خدا را درک نمی کنیم او حضور دارد و این ماهستیم که حضور نداریم و درمشغله های دنیا گم وگور می شویم و فکر می کنیم رقصیدنی درکار نیست و در پوچی و بی معنایی دست و پا می زنیم اما غافل از اینکه رقصیدن با خدا هیچگاه متوقف نمی شود حتی همان زمانهایی که ما ساز مخالفت با خدا را می زنیم .

درچنین لحظاتی خدا درگوشه ای به نظاره ما می نشیند و با حزنی دل انگیزما را بسوی خودش دعوت می کند .

رقصیدن با خدا ممکن است در خوردن تکه شکلاتی باشد یا در پس های های گریه هایمان فقط ما می توانیم با توجه و تمرکز خودمان را به سمت خودمان می کشاند تا در لحظه حضور پیدا کنیم .

رقصیدن باخدا انسان را از محدودیت های ذهنی و مادی رها می سازد و ما را به روشی می رساند که می تواند آرامشی از جنس فرامادی احساس نمائیم که اسم آنرا می توانیم درک معنوی ویژه و منحصر به فردی از ارتباط با خدا داشته باشیم .

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *