روز معنوی

روزمعنوی

 معنوی در وب سایت راز درون

معنوی بودن یعنی اینکه شما به لحاظ درونی به چه میزانی توانسته اید خودتان را توسعه دهید و ویژگی های فردی انسانی و الهی را درخود پرورش دهید.روز معنوی را چگونه می توان شروع کرد :

اولین کاری که برای شروع روز معنوی انجام می دهید تفکر معنوی می باشد , یعنی اینکه شما به لحاظ  فکری به چه میزانی آمادگی این را دارید که برای خودتان روزی معنوی بسازید .

اگر آمادگی ساختن روز معنوی را ندارید من به شما پیشنهاد می کنم  خودشناسی انجام دهید , زمانی که شما اقدام می کنید به خودشناسی ابعاد جسمانی و روحی و روانی  وجود خودتان را می شناسید , یعنی اینکه جسم شما بر فرض مثال در چه شرایطی می باشد؟  انرژی های روانی شما درچه سطحی می باشد؟  انرژی های روانی شما را به سمت نگرش مثبت یا منفی سوق می دهد؟ دارای چه ویژگیهای جسمانی و فکری و روانی هستید ؟ زمانی که شما شناخت نسبی و همه جانبه نسبت به خودتان پیدا می کنید خیلی بهتر می توانید روزی معنوی برای خودتان بسازید.

برای ساختن روز معنوی لازم است که در آغاز روز ذهن خودتان رابرای آن روز آماده نمایید اولین راه حل این است که رور خودتان را با سپاسگزرای شروع نمایید.

بکاربردن عبارات مثبت می تواند برای اینکه نگرش مثبت تری پیدا کنید بسیار مهم است , قبل ازاینکه از رختخواب خارج شوید گفتن یک خدایا شکرت بخاطر یک روز دیگر هم بسیار کمک کننده می باشد .

برای اینکه شما بتوانید گرایش های معنوی را درخودتان تقویت نمائیددر آغاز بحث گفتم که بایست اقدام به خودشناسی نمایید , بالاخره هرکسی در روند رشد خودش ممکن است یکسری آسیب ها دیده باشد و همین آسیب ها باعث شکل گیری عصبیت هایی در شما شده است  برفرض مثال یک شخصیت عصبی مهر طلب که وجودش از غم و ناراحتی انباشته است یا شخصیت عصبی عزلت طلب که وجوذش سرشار از نفرت و دوری گزینی است و یا قدرت طلبی که بشدت تشنه قدرت و سلطه گری می باشد ولو اینکه شخصی باشد که تمام شریعت یک دین را بجای بیاورد اما چون بیماری و عصبیت خودش را نشناخته است و درمان نکرده است نمی تواند یک انسان معنوی باشد و داشتن یک زندگی معنوی برای چنین شخصی معنا نمی دهد .

معنویت زمانی می تواند در زندگی شما جایگاهی باز نماید که بتوانید شخصیت خودتان را به تعادل رسانده باشید , معنویت یعنی اینکه شما در چه جایگاهی از رشد درون فرذی قرار گرفته اید .

آیا بر ضعف های شخصیتی خودتان واقف هستید ؟ آیا توانسته اید ضعف های شخصیتی مانند خودشیفتگی , کمال گرایی , خودکم بینی یا خود بزرگ بینی و امثال آن را شنایی کنید و آنها مدیریت نمایید که در زندگی روزمره شما و روان شما اخلال ایجاد نکند .

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *