قدرت پنهان

سایه شخصیت

سایه شخصیت را دروب سایت راز درون دنبال کنید .

بسیاری از مردم سایه یا بخش تاریک طبیعت انسان را باور ندارند ، درحالیکه زندگی بیشتر انسان ها از خشم وترس تأثیر گرفته است

دیپاک چوپرا

سایه شخصیت چیست ؟

حتما این رو شنیدید که یک نفر یک دفعه یک رفتاری انجام می دهد و می گویند که شیطان گولش زد

این شیطان همان نیروهای اهریمنی هستند ک در ناخودآگاه ما هستند و گاهی وقت ها بقدری قوی عمل می کنند که کنترل و اختیار ما را در دست می گیرند .

اگر شما باخودتان قدری رو راست باشید در خواهید یافت که بسیاری از رفتارهایی که از ما سر می زند ناخودآگاه و بر اساس همان بخش تاریک و پنهان می باشد .

همه تلاش می کنیم این سایه را در زیر لفافه پنهان کنیم . این سایه سعی می کند در همه امور ما دخالت ، این سایه شکل های گوناگون دارد یک زمان در قالب یک خائن و جانی ظاهر می شود و یک زمان در قالب دروغگوی حیله گیر یا اینکه مثل یک قرص مسکن می خواهد درمان دردهای ما باشد . همانگونه که کارن هورنای می گوید این سایه در قالب غرورهای عصبی هم در ما حکومت می کند و بقول یونگ حتی ویژگی های خوب و انسانی ما نیز در پس این سایه قرار دارد .

انسان ها چون با سایه خودشان آشنایی ندارند معمولا تلاش می کنند که از شر آن خلاص شوند اما تجربه به من ثابت کرده است که ما نمی توانیم از شر سایه خلاص شویم و چاره ای نیست جز اینکه آنرا بشناسیم و با آغوش باز پذیرای آن باشیم .

علت اینکه انسان در طی طول عمر بشری خود نتوانسته است با سایه کنار بیاید یا آن را حل کند , بخاطر مرموز بودن آن می باشد .

برای حل معمایی بنام سایه بایست اول آنرا تشخیص داد .

سایه در پس توهمات مه آلود قرار دارد .

اگر نمی توانید سایه خوتان راببینید باید بدنبالش بگردید . سایه بصورتی شرم آور در کوچه های تاریک , گذرگاههای پنهان واتاق های زیر شیروانی پراز روح , پنهان شده . داشتن سایه نقص نیست , بلکه کامل بودن است . واقعیتی که روبرو شدن با آن سخت بنظر می آید . قلمرو ضمیر ناخودآگاه , درست گویی در اعماق اقیانوس گرفتار آمده باشد , احساس خطر می کند . همه ما با ضایعاتی از ایده های شکست خورده زندگی می کنیم که زمانی راه حلی کامل بنظر می آمدند . هر راه حل , منطبق برتصویری ازسمت تاریک با تمام جزئیات آن است .

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *