سایه قدرت پنهان درون

سایه قدرت پنهان درون

سایه قدرت پنهان درون را در وب سایت راز درون دنبال کنید.

هرگاه راجع به سایه قدرت پنهان درون یا بخش تاریک طبیعت انسان حرف زده می شود ؛ تقریبا کسی باورش نمی شود که چنین چیزی وجود دارد.

سایه قدرت پنهان درون یعنی چه ؟

سایه قدرت پنهان درون دقیقا تمام چیزهایی می باشد که در ناخودآگاه ما قرار دارد و ما ازآنها بی خبر هستیم و درفکر ما مدام پرسه می زنند و بر رفتار و عمل اثر می گذارند . و چون ما از آنها بی خبر هستیم عملکرد ما را بهم می ریزند ؛ بطور مثال ممکن است که من یاد گرفته باشم خشم خودم را پنهان کنم و به یک فرد صبور و با نزاکت معروف باشم . اما از یک نفر خطایی سرمی زند که به غرور من برمی خورد و من بطور نا خودآگاه آن شخص را مورد حمله کلامی یا فیزکی قرار می دهم به گونه ای که بقیه متعجب می شوند  . یا اینکه من ممکن است تمایل به اعمال نفوذ روی دیگران داشته باشم اما خودم را آدم متواضع و فروتن جلوه بدهم و در اینجا من نقاب تواضع و فروتنی را به چهره زده ام تا از این طریق احساس برتری خودم را به نمایش بگذارم .

سایه قدرت پنهان ؛ سعی در مداخله در تمام کارهای ما را دارد و اگر ما سایه را نشناسیم بایست بابت وجود آن هزینه های زیادی پرداخت کنیم .

زمانی که به سایه قدرت پنهان درون پی می بریم می خواهیم از شر آن خلاص شویم اما سایه چیزی نیست که بتوان از شرآن خلاص شد بخاطر اینکه بخشی از وجود ماست . سایه از گذشته های دور تا اکنون درماجریان دارد و برافکار و باورهای ما قرار گرفته است و هر روز زندگی ما را تحت نفوذ خودش قرار می دهد .

سایه قدرت پنهان درون ؛ طوری می باشد که ما به راحتی نمی توانیم آنرا تشخیص دهیم بلکه باید به دنبال آن بگردیم . ما زمانی که سایه را بشناسیم می توانیم آنرا در مدیریت خودمان درآوریم .

جنبه های تاریک همچون خشم , ترس و اضطراب و احساس گناه …… در درون ما وجود دارد و اگر گمان کنیم که با انجام یکسری تمرینات خاص می توانیم از شر آنها خلاص شویم و با خیال آسوده به بهترین انتخاب ها درزندگی امان برسیم مثل این می ماند که بگوییم من تا آخر عمر از بیماری های جسمانی رها شده ام و هرگز بیمار نخواهم شد .

اما آنچه که علم به آن دست پیدا کرده است این می باشد که انسان توانسته است از موهومات و خرافات نجات پیدا کند و این انسان قدرت آنرا پیدا کرده است که مسئولیت خودش را به عهده بگیرد و نیمه تاریک

بعنوان بخشی از وجود خودش بداند و با شناخت آن به درمان خودش بپردازد و برای درمان آن اقدام کند قبل از آنکه سایه انسان را به نابودی بکشاند .

بشر هنوز به رشد عاطفی چندانی نرسیده است و هنوز در حرص و طمع و ولع زندگی می کند .

سایه قدرت پنهان درون هنوز به مهار و کنترل بشر در نیامده است .

 

 

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *