شاد زیستن

شاد زیستن

شاد زیستن به شما کمک می کند که بتوانید زندگیتان را با انگیزه به پیش ببرید .

شاد زیستن مهارتی می باشد که بایست آنرا یاد گرفت .

مقاله شاد زیستن را در وب سایت راز درون دنبال کنید .

شاد زیستن آموختنی می باشد .

افکار منفی سربازان مسلحی هستند که در سرزمین ناخودآگاه به صف ایستاده اند و بدون اینکه شما متوجه باشید گلوله های خودشان را هرروز و هرساعت به سمت شما شلیک می کنند .

مهارت شاد زیستن سپر و زره برای محافظت شما در برابر شلیک گلوله های لشکر سیاه افکار منفی می باشد.

یک فکر منفی در طول روز می تواند تمام بخش کورتکس مغز شما را کاملا تحت سلطه خودش در بیاورد و برای همین هم بعضی از روزها ما احساس می کنیم که مغزما قفل کرده و کشش چیزی را ندارد .

و به خودمان می گوییم مغزم امروز هنگ کرده .

برای اینکه بدانید شاد زیستن تا چه اندازه اثرات مثبت دارد همین مقدار بسنده می کنم که طبق تحقیقات بعمل آمده افرادی که مبتلا به بیماری های سخت مثل سرطان بوده اند توانسته اند با شاد زیستن به رهایی از سرطان دست پیدا کنند .

البته شاد زیستن را نبایست با خندیدن اشتباه گرفت بخاطر اینکه افراد زیادی هستند که خشم و عصبانیت و نفرت خودشان را با ماسک خنده می پوشانند .

شاد زیستن واقعی برخاسته از رضایت قلبی و درونی می باشد .

در این مقاله من تمریناتی  را در اختیارشما قرار می دهم که  می تواند به مهارت شاد زیستن شما کمک کند :

  • روابط مثبت ایجاد کنید : درخانه و بین بستگان و در محیط کار و اجتماع بررسی کنید نسبت به چه کسانی خشم و کینه دارید ؛ اسامی آنها را داخل دفتر بنویسید و بجای اسم واقعی آنها می توانید اسم مستعار بنویسید و بمدت ۲۱ روز صبح و شب قبل از خواب برای آنها دعای خیر کنید .
  • با انجام این تمرین اثرات بسیار شگرفی در روابط خودتان خواهید دید و بعد از مدتی متوجه خواهید شد که نسبت به آنها خشم یا نفرتی ندارید . البته شاید بعضی ها بشدت به شما آسیب زده اند و بخشیدن آنها برای شما کار دشواری باشد در این صورت می توانید به من ایمیل بزنید تا راهکاردیگری در اختیار شما قرار دهم .
  • یکی دیگر از مواردی که به شما کمک می کند شاد زیستن را انتخاب کنید داشتن احساسات مثبت بجای احساسات منفی در طول روز می باشد برای انجام این کار می توانید بمدت ۱۰ روز گفتگوهای منفی خودتان را ثبت کنید و برای هر گفتگوی منفی یک عبارت مثبت برای خودتان جایگزین کنید . بطور مثال اگر در اثر یک اشتباه به خودتان گفته اید من چقدر احمق هستم بجای آن به خودتان بگویید من آدم باهوشی هستم ؛ این یکبار از من اشتباه سرزد . ما را در وات ساپ دنبال کنید
  • بازهم منتظر مقاله بعدی با تمرینات جدید باشید .باتشکر فراوان شهناز غفازی
  • اگر به اندازه یک درصد این تمرینات توانست در زندگی شما اثر گذار باشد خوشحال خواهم شد به من ایمیل بزنید .

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *