شجاعت

شجاعت وهدف

شجاعت

 به شخص کمک می کند که بتواند از پیله هایی که به دور خود تنیده است خارج شود و به رشدو شکوفایی برسد.

شجاعت در مسیر اهداف ضرورت اساسی دارد

شجاعت وهدف :

شجاعت جلوتر از عقل حرکت می کند و زمانی که پای عقل به میان می آید حرکت جرأتمندانه فرد کندتر می شود و دربیشتر موارد ترس باعث می شود که فرد از اقداماتی که منجر به تغییرات او می شود دست بردارد . شجاعت برای تغییرات بیرونی و درونی عنصری اصلی و اساسی می باشد .

اگر شجاعت در انسان کمرنگ باشد ، فرد خودش را در نقش هایی خواهد گنجاند که یا مناسب او نیست یا اینکه نقش هایی را قبول خواهد کرد که پایین از ظرفیت درونی و وجودی او می باشد .

چندبار به خودتان گفته اید : ” من نمی توانم . من به اندازه کافی قوی نیستم .”

آنقدر شجاعت را در خودتان ندیده اید که برای خواسته ها و اهداف خودتان اقدامات لازم را انجام دهید .

پیامد بشدت مخرب عدم شجاعت این است که اعتماد به نفس را از فرد می گیرد .

اگر بخواهیم توانایی و استعداد خودمان را پرورش دهیم لازم است که شجاعت را درخودمان تقویت کنیم .

برای اینکه شجاعت را در خودتان تقویت کنید از تغییرات درون فردی شروع کنید مثلا اگر می خواهید غیبت نکنید بایست شجاعت این را داشته باشید که از افرادی که شما رو به غیبت کردن سوق می دهند دوری کنید و یا اینکه اگر حرفه مورد علاقه اتان با خواسته خانواده مغایرت دارد به دنبال آن بروید و این را مد نظر داشته باشید که مسئولییت صد در صد شجاعت ورزی خودتان را به عهده بگیرید .

مثلا اگرزمانی که دنبال حرفه مورد علاقه اتان می روید باید انتظار خودتان را از روی دیگران بردارید و جاهایی که دیگران در این مسیر شما را حمایت نکردند به اندازه ایی عزت نفس خودتان را تقویت کنید که احساسات بد و منفی و احساس طرد شدن را درخودتان مدیریت کنید که از ادامه مسیر خودتان منصرف نشوید.

اگر می خواهید بدانید که شجاعت خودتان را درچه زمینه هایی بایست بکار ببرید لازم است که بتوانید به دنیای درون خودتان سفر کنید و صدای درون خود را بشنوید .

صدای درون این روزها به من این را می گوید که حجم فعالیت های آموزشی ام را پایین بیاورم تا اینکه بتوانم استرس خودم را پایین بیاورم و انجام این کار نیاز به شجاعت دارد بخاطر اینکه مدام این ترس به سراغم می آید که از بازار کسب و کار آموزشی عقب می افتم و بایست شهامت مدیریت کردن این ترس

را داشته باشد .نقطه مقابل شجاعت ترس می باشد و برای اینکه بتوانیم براین ترس غلبه کنید لازم است که به دل این ترس برویم و به سمت هدف خودمان حرکت کنیم.

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *