شخصیت عصبی قدرت طلب

شخصیت عصبی قدرت طلب در دیدگاه کارن هورنای را در وبسایت راز درون دنبال کنید .

شخصیت  عصبی قدرت طلب از دیدگاه کارن هورنای نوعی خودشناسی در مسیر شما می باشد که بتوانید غرورهای عصبی را درخودتان بشناسید .

شخصیت عصبی قدرت طلب

چرا بعضی از افراد قبل از انجام هر کاری دچار ترس و تشویش و دلهره می شوند ؟

شخصیت عصبی  قدرت طلب ؛ بخاطرفشارها و استرس های دوران کودکی این ترس و دلهره را با خود به همراه دارد و در بعضی از اشخاص این ترس و تشویش و دلهره قبل از انجام هرکاری ناشی از این است که پیش بینی می کنند و نگرانند که شاید در انجام آن کار شکست بخورند و از مقام ” خود ایده آلی ” که در ذهن خودشان برای خود ساخته اند سقوط کنند .

چنین ترسی حتی درخواب هم وجود دارد . شاید شما هم در خواب دیده اید که از یک ساختمان بلند , از کوه یا از یک جای مرتفع سقوط می کنید .

این خواب ها حاکی و سمبول ترس سقوط از مقام ” خود ایده آلی ” است . گاهی در دامن کوهی گیر کرده اید . هر چه سعی می کنید بالاتر بروید برایتان مقدور نیست ؛ به پایین هم نگاه می کنید دره وحشتناکی زیر پایتان می بینید . نه می توانید بالاتر بروید و نه جرأت برگشت و پایین آمدن دارید . چنین خوابی دلیل بر آن است که ” خود ایده آلی ” با زور و فشار شما را به پیش می راند تا حدی که از قدرت و توانائی تان خارج باشد و شما را درمانده سازد . بعد دلتان می خواهد که برای فرار از این زور و فشار , ” خود ایده آلی ” را رها کنید ولی حس می کنید که این کار هم وحشتناک است و شما را به دره حقارت , ناچیزی و بی ارزشی سقوط می دهد . بخاطر این است که شخصیت عصبی به ” خودایده آلی ” می چسبد و در پناه آن قرار می گیرد .

باتوجه به اینکه شخصیت عصبی  قدرت طلب احتیاج مبرم به کامل بودن دارد و عطش به جاه طلبی و میل به پیروزی منتقمانه بر دیگران دارد .

تلاش ها و کوشش های شخصیت عصبی همراه با تخیل و پندار است ؛ مانند گم گشته ای که در بیابان تحت فشار خستگی و تشنگی سراب می بیند . کوشش های عصبی انجام می دهد که به همان سراب برسد و چون دنیای واقعی با دنیای تخیل فرق دارد و برای کامل بودن امکانات انسانی او محدود است دچار ترس و دلهره و تشویش می شود.

 

 

2 پاسخ
 1. عسل نصرتی
  عسل نصرتی گفته:

  پس به این نتیجه میریم که این تیپ شخصیت عصبی جاه طلب ،منتقم ،
  کینه توز…….حالا چگونه با یدبااین تیپ شخصیتی برخورد کنیم آیا بهبودی
  دراین شخصیت وجوددارد؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *