شخصیت عصبی قدرت طلب

شخصیت عصبی قدرت طلب در دیدگاه کارن هورنای را در وبسایت راز درون دنبال کنید .

شخصیت  عصبی قدرت طلب از دیدگاه کارن هورنای نوعی خودشناسی در مسیر شما می باشد که بتوانید غرورهای عصبی را درخودتان بشناسید .

شخصیت عصبی قدرت طلب

چرا بعضی از افراد قبل از انجام هر کاری دچار ترس و تشویش و دلهره می شوند ؟

شخصیت عصبی  قدرت طلب ؛ بخاطرفشارها و استرس های دوران کودکی این ترس و دلهره را با خود به همراه دارد و در بعضی از اشخاص این ترس و تشویش و دلهره قبل از انجام هرکاری ناشی از این است که پیش بینی می کنند و نگرانند که شاید در انجام آن کار شکست بخورند و از مقام ” خود ایده آلی ” که در ذهن خودشان برای خود ساخته اند سقوط کنند .

چنین ترسی حتی درخواب هم وجود دارد . شاید شما هم در خواب دیده اید که از یک ساختمان بلند , از کوه یا از یک جای مرتفع سقوط می کنید .

این خواب ها حاکی و سمبول ترس سقوط از مقام ” خود ایده آلی ” است . گاهی در دامن کوهی گیر کرده اید . هر چه سعی می کنید بالاتر بروید برایتان مقدور نیست ؛ به پایین هم نگاه می کنید دره وحشتناکی زیر پایتان می بینید . نه می توانید بالاتر بروید و نه جرأت برگشت و پایین آمدن دارید . چنین خوابی دلیل بر آن است که ” خود ایده آلی ” با زور و فشار شما را به پیش می راند تا حدی که از قدرت و توانائی تان خارج باشد و شما را درمانده سازد . بعد دلتان می خواهد که برای فرار از این زور و فشار , ” خود ایده آلی ” را رها کنید ولی حس می کنید که این کار هم وحشتناک است و شما را به دره حقارت , ناچیزی و بی ارزشی سقوط می دهد . بخاطر این است که شخصیت عصبی به ” خودایده آلی ” می چسبد و در پناه آن قرار می گیرد .

باتوجه به اینکه شخصیت عصبی  قدرت طلب احتیاج مبرم به کامل بودن دارد و عطش به جاه طلبی و میل به پیروزی منتقمانه بر دیگران دارد .

تلاش ها و کوشش های شخصیت عصبی همراه با تخیل و پندار است ؛ مانند گم گشته ای که در بیابان تحت فشار خستگی و تشنگی سراب می بیند . کوشش های عصبی انجام می دهد که به همان سراب برسد و چون دنیای واقعی با دنیای تخیل فرق دارد و برای کامل بودن امکانات انسانی او محدود است دچار ترس و دلهره و تشویش می شود.

 

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

2 دیدگاه

  1. پس به این نتیجه میریم که این تیپ شخصیت عصبی جاه طلب ،منتقم ،
    کینه توز…….حالا چگونه با یدبااین تیپ شخصیتی برخورد کنیم آیا بهبودی
    دراین شخصیت وجوددارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *