شهامت رهایی

شهامت رهایی

شهامت رهایی به شما کمک می کند با ترس ها و عوامل محدود کننده خودتان مواجه شوید .

مواجه شدن با ترس ها باعث می شود که ما متوجه شویم چه تغییراتی در خودمان بدهیم.

شهامت رهایی

در مقوله شهامت رهایی ابتدا بایست بررسی کنیم که در چه زمینه ای بایست تغییر کنیم .

من درگذشته می خواستم از ترس از سخنرانی رها شوم واز کتاب های مختلفی برای غلبه بر این ترس استفاده کردم ولی نتیجه خاصی نگرفتم تا اینکه بالاخره متوجه شده بایست عملا وارد میدان سخنرانی شوم و در کلاس های حضوری سخنرانی شرکت کردم و این مهارت را یاد گرفتم .  در مقوله شهامت رهایی بایست  نخست ترس ها را بشناسیم و سپس وارد میدان عمل شویم .

شهامت رهایی یک ویژگی مثبت هست که در وجود همه انسان قرار گرفته است . اگر انسان شهامت رهایی را دارا نبود قطعا نمی توانست به موفقیت و پیشرفت دست پیدا کند .

اولین اقدامی که شما برای پیشرفت خودتان بایست انجام دهید این است که بدانید به چه میزانی این ویژگی را دارا می باشید . اگر میزان آن در وجودتان کم می باشد بایست ویژگی شهامت رهایی را در خودتان تقویت کنید . می توانید برای شروع از کارهای کوچک شروع کنید ؛ من برای اینکه این ویژگی رادر خودم تقویت کنم دریکی از شهرهای شلوغ  داخل پیاده رو با پای برهنه می دویدم .

یا اینکه اینکه داخل پارک بازیهای بچه گانه انجام می دادم.

برای شهامت رهایی لازم است که ما یاد بگیریم چطوری ذهن خودمان را برموضوعی متمرکز کنیم که به ما حس وحال خوبی بدهد ؛ بخاطر اینکه داشتن حس و حال خوب می تواند مسیرهایی را به روی ما باز کند تا اینکه برای تغییرات قویتر عمل کنیم .

شما درنظر بگیرید در وجود خودتان به چه میزان ازپتانسیل تغییر پذیری  استفاده کرده اید.

البته در شهامت رهایی بایست ساختارشکنی های بی ضرر را به کارببرید مثلا اگر من داخل پارک بازی کودکانه انجام می دادم این یک نوع ساختارشکنی بی ضرر بود چون من با این کار به خودم و دیگران آسیب نمی زدم .

اگر فردی هستید که تغییر کردن برایتان خیلی سخت هست قطعا نمی توانید از مسائلی که به آنها چسبیده اید خودتان را رها و این موضوع مانع پیشرفت شما خواهد شد .

و من پیشنهاد می کنم ذهن خودتان را با انجام مراقبه و مدتیشن آرام کنید و خودتان را با کمک یک روان درمانگر واکاوی کنید ؛ مسائل حل نشده دوران کودکی خودتان را بررسی کنید و ریشه ترس های خودتان را پیدا کنید تا بهتر بتواند از قدرت و موهبت پتانسیلی بنام شهامت رهایی برای تغییرات بنیادی خودتان استفاده کنید و زندگی موفق و شادی را تجربه کنید .

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *