ارتباط محبت آمیز

صمیمیت بین زن و شوهر

صمیمیت بین زن وشوهر پیش نیاز عشق می باشد این مقاله را دروب سایت راز درون دنبال کنید.

صمیمیت شکل دهند یک تعهد پایدار به دیگری است .

صمیمیت بین زن و شوهر چگونه بوجود می آید ؟

اگرچه زنان ومردان ارزش یکسانی برای عشق قائل هستند و اهمیت مشابهی برای یافتن یک اتحاد واقعی دارند اما موقعیت آنها در مقیاس صمیمیت کاملا متفاوت است . پی بردن به این تفاوت زمینه ساز صمیمیت بین زن وشوهرمی شود .البته بخاطر داشته باشید هر قانونی استثناهایی دارد .برخی از مردان حتی بیشتر اززنان به صمیمیت اهمیت می دهند و برخی از زنان هم بیش از مردان نیاز به استقلال و خودمختاری دارند.

وابستگی : زنان چگونه متعهد می شوند ؟ زنان به دلیل نیاز به نزدیکی و وابستگی که درخود احساس می کنند بیش تر از مردان برانگیخته می شوند . منطقه تعهد زنان یعنی وضعیتی که آنها برروی مقیاس صمیمیت احساس آرامش و رضایت می کنند به وابستگی نزدیک است .این درست همان حالتی است که زن برای محبوب یا همسر خود دارد .

چون زنان در وابستگی به دیگران احساس امنیت می کنند ؛ جدایی و تنهایی می توانند علائم کاهش دهنده یا عدم امنیت او باشند .البته این به آن معنا نیست که نزدیک بودن به دیگرافراد همواره انگیزه اصلی در زندگی زنان است . برای زنان در بزرگسالی , احساس استقلال و کسب موفقیت از اهمیت بالایی برخوردار است .

تضاد : مردان چگونه متعهد می شوند ؟ امروزه بسیاری از زنان احساس می کنند مردان از ایجاد تعهد و دلبستگی واهمه دارند . چون براین امر واقف نیستند که صمیمیت بین زن وشوهر چگونه بوجود می آید ؟

بنظرآنها مردان از ابراز تمایل و علاقه در روابط خود گریزان هستند . بنظر آن ها دمدمی مزاج بودن مردان یک امتیاز منفی است که از ضعف و دو دلی آن ها ناشی می شود . بنابراین می توان مردان را در عشق کاملا و یا تا حدودی ناتوان نامید . زنان معمولا این رفتارهای ضد ونقیض مردان را تجربه کرده اند ( اجتناب یا نزدیک شدن ) یک زمان با همسر خود رمانتیک و دوست داشتنی و صمیمی هستند اما ناگهان خود راعقب می کشند . نتیجه این رفتارها سردرگمی , رنجش و ناخشنودی زیادی برای زنان به دنبال دارد . و دراینجاست که زنان نمی دانند صمیمیت بین زن و شوهر چگونه بجود می آید ؟

چرا مردان این گونه رفتار می کنند ؟ ادامه مطلب رادر مقاله بعدی دنبال نمایید.

راز درون – شهنازغفاری

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *