ضرورت و اهمیت مدیریت ذهن درخودشناسی

انسان ساخته و پرداخته ذهن خود است . او دنیا را آن گونه که در ذهن اش می پندارد درک می کند . ذهن پیوند دهنده روح با جسم و فرمانروای جسم است . هیچ رویدادی بدون دخالت و آگاهی ذهن در بدن رخ نمی دهد و بین ذهن و بدن پیوندی تنگاتنگ وجود دارد . بی گمان یکی از مرزهای دانش که در نور دیدن آن می تواند زندگی بشر را دگرگون کند کشف و چگونگی این پیوند و ارتباط است

ذهن اسب چموشی می ماند ؛ اسبی توانمند و نیرومند که اگر بتوانیم آن را رام و مهار کنیم و بر آن سوار شویم , ما را تا جایی می برد که به جز خدا نبینیم ، ( البته از نظر من می توان به یک درک معنوی از خدا رسید که هر کدام از ادیان و مکتب ها تعابیر خاص خودشان را دارند و بر اثر تجربه شخصی من می گویم که ما از طریق مدیریت کردن ذهن و ارتباط برقرار کردن با بخش درون و درک قدرت برتری که برما حاکم است می توانیم تجربه معنوی از خداوند را درک کنیم ).

اگر ما این اسب چموش یعنی ذهن را نتوانیم کنترل و مهار کنیم قطعا ما را بر زمین خواهد زد.

برای کنترل و مدیریت ذهن روشهای مختلفی وجود دارد که من براساس تجربه و دانش خودم از روش خودکاوی و خودشناسی اقدام به مدیریت آن کرده ام ، اما باتوجه به مطالعات و تجربیات خودم آن چیزی که توانست من را برای خودکاوی آماده کند ابتدا از روش خاموش سازی ذهن به روش خوزه سیلوا پرداختم و سپس مراقبه هایی در دامن طبیعت انجام دادم و بعد از این مراحل من آمادگی این را پیداکردم که به کنکاش درونی بپردازم .

باتوجه به تجربه خودم از مراحل آرام سازی ذهن من دراینجا ضرورت و اهمیت متد خوه سیلوا را مطرح می کنم .

متد اصلی روش خوزه سیلوا رفتن به سطح آلفا می باشد که من این روش را به شرکت کننده های دوره مدیریت ذهن آموزش می دهم و در مقاله بعدی این متد را ارئه خواهم داد .

همه آفریده ها و عناصر کره زمین دارای نواخت و ارتعاش هستند . یکی از این ارتعاشات ، ارتعاش امواج مغز می باشد . این ارتعاش تحت تأثیر هیجان های گوناگونی چون دلهره و انگیزش ، تحت تأثیر حال وهوای روانی ما می باشد و انسان توانایی در دست گرفتن کنترل امواج مغز خود را دارد و تکنیک های متد سیلوا این مهارت را به سادگی در ما پرورش می دهد که من درمقاله بعدی این تکنیک را به شما آموزش خواهم داد.

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *