ضمیر نا خودآگاه و ذهن

ضمیر ناخودآگاه و ذهن

ضمیر ناخودآگاه و ذهن را در وب سایت راز درون دنبال کنید .

ضمیر نا خودآگاه و ذهن چه اثراتی روی همدیگر می گذارند و چگونه ما را به جهتی که خودشان می خواهند هدایت می کنند؟

ضمیرناخودآگاه و ذهن :

ضمیر نا خودآگاه و ذهن ارتباط متقابل با هم دارند یعنی هر آنچه در ذهن ما به جریان می افتند از یک طرف بوسیله اتفاقاتی می باشد که در پیرامون ما رخ می دهد و از طرف دیگر تداعی کننده تمام اتفاقاتی می باشد که در گذشته برای ما رخ داده است و اگر ما نتوانیم ذهن را دراختیار خودمان قرار دهیم نمی توانیم زندگی پربار و مفیدی داشته باشیم .

خوزه سیلوا یکی از افرادی می باشد که روشهای بسیار فوق العاده ای برای کنترل ذهن دارند و خود من قبل از اینکه به خودکاوی بپردازم بدلیل اینکه ذهن پرمشغله و درگیری داشتم از کتاب کنترل ذهن خوزه استفاده می کردم و تکنیک آلفا برای من به شکل معجزه آسایی اثرگذار بوده است و یکی از تکنیک های بسیار مهم می باشد .

کارن هورنای روان کاو تأکید دارند که خودکاوی را به افراد آموزش دهید تا اینکه خود فرد بتواند خودش را تجزیه و تحلیل کند و تمرکز خودکاوی بر ضمیر نا خودآگاه و ذهن می باشد .

تکنیک آلفا به فرد کمک می کند که با تمرکز بیشتری برضمیر ناخودآگاه وذهن ورود

کند تا اینکه فرد از این طریق بتواند محتویات ضمیر ناخودآگاه و ذهن رابشناسد .

بقول خوزه سیلوا ما وارد یک عصر جدید گشته ایم ؛ عصری که درهای خلاقیت و سازندگی به روی ما بازاست و مابرای خلاقیت و سازندگی اثرگذار  به خودآگاهی و خودشناسی عمیق نیاز داریم .

زمانی که فرد روی خودش متمرکز می تواند با بخش درونی خود ارتباط برقرار کند وبرای اینکه ما بتوانیم به موهبت های درونی خودمان دست پیدا کنیم لازم است قبل از هر اقدامی سایه های شخصیتی خودمان را بشناسیم چون همین سایه ها تاریکی هایی هستند که بقول یونگ روان کاو بایست از آنها عبور کنیم تا به روشنایی و نور برسیم .

لطفا این فعالیت را انجام دهید :

بعد از اینکه تکنیک آلفا ( در سایت قرار گرفته است ) را انجام دادید و ذهن شما آرام شد می توانید این سؤال را از خود مقدس بپرسید که بزرگترین ترس من چیست ؟ و قطعا شما پاسخ آن را ازدر یافت خواهید کرد گاهی وقت ها شما پاسخ را از درون خودتان دریافت می کنید و گاهی وقت ها هم ازبیرون دریافت می کنید مثلا ممکن است بزگترین ترشما قضاوت کردن مردم باشد و همین قضاوت کردن مانع از این می شود که دست به کارهای جدید بزنید چون می ترسید شکست بخورید و مردم شما رو قضاوت منفی کنند و زمانی که شما ترس خودتان را شناختید برای برطرف کردن آن اقدام می کنید مثلا اگر ترس از قضاوت شدن دارید سعی کنید با کارهای غیرمتعارف کوچک شروع کنید مانند دویدن درخیابان یا با شلوار راحتی از منزل بیرون آمدن یا استفاده کردن از رنگ لباسی که عرف جامعه نیست ….

خودشناسی – ضمیرناخودآگاه – ذهن – مدیریت ذهن – خوزه سیلوا – شهناز غفاری

 

 

 

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *