Cart

عشق ورزیدن مرد به زن باعشق ورزیدن زن کاملا متفاوت می باشد برای همین نوع تفاوت در عشق ورزیدن زنان در عشق ورزیدن مرد دچار سؤ تفاهم می شوند .

عشق ورزیدن مرد را در وب سایت راز درون دنبال کنید

عشق ورزیدن مرد به زن چگونه است ؟

زنان دو قطبی بودن احساس مردانه را در صمیمیت یعنی مقیاس جدایی و وابستگی را درک نمی کنند

به این دلیل که زنان چون همیشه در قطب وابستگی بوده اند و هیچگاه در دوران رشد الگوی جدایی را تجربه نکرده اند برای آنها درک الگویی جدایی و وابستگی را که یک پسر در دروان رشد تجربه کرده است و تا آخر عمر آن را باخود دارد برای زنان سخت است . بخاطر اینکه درتجربیات خود به چنین موردی برخورد نکرده اند . زنان هرگز چنین نوساناتی را نداشته اند و قانونا ترجیح می دهند که در منطقه تعهد و دلبستگی بمانند .

عشق ورزیدن را چگونه می توان آموخت ؟

همسر خوب بودن یک صفت ذاتی و یا استعداد خدادادی نیست . عشق ورزیدن مرد به همان اندازه که تحت شرایط دروان کودکی شکل گرفته می تواند تغییراتی در آن بوجود آورد . تجارب ما شکل دهنده تمام رفتارها و توقعاتمان از یک زندگی زناشویی است . تجربه های کودکی و بزرگسالی ما رفتارهای والدین خود را دیده و از آن تقلید می کنیم , و اغلب هم سعی نمی کنیم که الگوها تغییر دهیم .

ما در دوران نوجوانی نیز یکسری تجربیات تلخ و ناگوار داریم که مستقیما روی عزت نفس ما اثرگذار هستند و این زخمها مشکلات پیچیده ای بر روابط , شغل و کل زندگی ما دربزرگسالی دارد .

ما می توانیم الگوهای دفاعی خودمان را در برابر عشق تعدیل کنیم وآنها را در مسیر مثبت قرار دهیم .

مسئول مستقیم مشکلات لاینحل خودمان هستیم . ما مسئول شکل گیری , هدایت و کیفیت روابطمان هستیم . تجربیات برما حاکم نیستند بلکه نویسنده , تولید کننده و هدایت گر آن ها خود ما هستیم . کسانی در ایجاد یک ارتباط سالم و قوی موفق هستند که از گذشته درس عبرت بگیرند .

هیچ کس نمی تواند از درد و ناامیدی های مشکلات بغرنج روابط خود فرار کند . عشق ورزیدن در مرد زمانی به سمت بهبودی می رود که مردان از سناریوهای تکراری رفتاری خود دست بردارند.

معمولا زن و مرد رفتارهای تکراری را در روابط خود اجرا می کنند و امیدوارند که نغییراتی حاصل شود . این ظرز فکر اشتباه است . همه افراد دارای قدرت خاصی هستند ؛ زمانی که یکی از طرفین رابطه تغییر کند , دیگری هم رفتارخود را اصلاح خواهد کرد .

راز درون – شهناز غفاری

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *