عشق ورزیدن مرد

عشق ورزیدن مرد

عشق ورزیدن مرد به زن باعشق ورزیدن زن کاملا متفاوت می باشد برای همین نوع تفاوت در عشق ورزیدن زنان در عشق ورزیدن مرد دچار سؤ تفاهم می شوند .

عشق ورزیدن مرد را در وب سایت راز درون دنبال کنید

عشق ورزیدن مرد به زن چگونه است ؟

زنان دو قطبی بودن احساس مردانه را در صمیمیت یعنی مقیاس جدایی و وابستگی را درک نمی کنند

به این دلیل که زنان چون همیشه در قطب وابستگی بوده اند و هیچگاه در دوران رشد الگوی جدایی را تجربه نکرده اند برای آنها درک الگویی جدایی و وابستگی را که یک پسر در دروان رشد تجربه کرده است و تا آخر عمر آن را باخود دارد برای زنان سخت است . بخاطر اینکه درتجربیات خود به چنین موردی برخورد نکرده اند . زنان هرگز چنین نوساناتی را نداشته اند و قانونا ترجیح می دهند که در منطقه تعهد و دلبستگی بمانند .

عشق ورزیدن را چگونه می توان آموخت ؟

همسر خوب بودن یک صفت ذاتی و یا استعداد خدادادی نیست . عشق ورزیدن مرد به همان اندازه که تحت شرایط دروان کودکی شکل گرفته می تواند تغییراتی در آن بوجود آورد . تجارب ما شکل دهنده تمام رفتارها و توقعاتمان از یک زندگی زناشویی است . تجربه های کودکی و بزرگسالی ما رفتارهای والدین خود را دیده و از آن تقلید می کنیم , و اغلب هم سعی نمی کنیم که الگوها تغییر دهیم .

ما در دوران نوجوانی نیز یکسری تجربیات تلخ و ناگوار داریم که مستقیما روی عزت نفس ما اثرگذار هستند و این زخمها مشکلات پیچیده ای بر روابط , شغل و کل زندگی ما دربزرگسالی دارد .

ما می توانیم الگوهای دفاعی خودمان را در برابر عشق تعدیل کنیم وآنها را در مسیر مثبت قرار دهیم .

مسئول مستقیم مشکلات لاینحل خودمان هستیم . ما مسئول شکل گیری , هدایت و کیفیت روابطمان هستیم . تجربیات برما حاکم نیستند بلکه نویسنده , تولید کننده و هدایت گر آن ها خود ما هستیم . کسانی در ایجاد یک ارتباط سالم و قوی موفق هستند که از گذشته درس عبرت بگیرند .

هیچ کس نمی تواند از درد و ناامیدی های مشکلات بغرنج روابط خود فرار کند . عشق ورزیدن در مرد زمانی به سمت بهبودی می رود که مردان از سناریوهای تکراری رفتاری خود دست بردارند.

معمولا زن و مرد رفتارهای تکراری را در روابط خود اجرا می کنند و امیدوارند که نغییراتی حاصل شود . این ظرز فکر اشتباه است . همه افراد دارای قدرت خاصی هستند ؛ زمانی که یکی از طرفین رابطه تغییر کند , دیگری هم رفتارخود را اصلاح خواهد کرد .

راز درون – شهناز غفاری

 

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *