متعهد شدن مردان

متعهد شدن مردان

متعهد شدن مردان یک فرایند کاملا متفاوت با متعهد شدن درزنان می باشد .

مقالات نحوه عشق ورزیدن و متعهد شدن در زنان و مردان را در وب سایت راز درون دنبال کنید.

متعهد شدن مردان یک فرایندی است که زنان را در حالت گیجی و سردرگمی قرارمی دهد .

چرا مردان در ابراز عشق رفتارهای ضد و نقیض از خودشان می دهند و زنان را دچار گیجی می کنند.

یک فرایند یا نیروی درونی قدرتمند باعث چنین رفتارهایی دیوانه کننده در مردان می شود . این حالت را نمی توان ضعف عدم تصمیم گیری یا ناتوانی در عشق نامید علاوه براین ها نوسان رفتاری بین دو نقطه وابستگی وجدایی هم یک قانون کلی در روان شناسی مردان است .این اصل یک تضاد است و ریشه در تجارب کودکی دارد . همانند دختران , پسران نیز وابستگی فوق العاده به مادر خود دارند . دخترها به مادران خود وابسته می مانند . اما پسرها در دومین سال تولدشان اتفاق کاملا متفاوت را تجربه می کنند . آن ها به به آرامی در می یابند که بیشتر شبیه پدرشان هستند تا مادر , پس از آن مادر جدا شده و پا جای پدر می گذارند . پسرها به زودی در می یابند که خود مختاری یعنی هسته اصلی مرد بودن . این رفتن به سمت استقلال و پس از آن مردها با قدرت زیاد به جهتی متفاوت از دیگران می کشاند . این نیروهای متضاد در مردان است که الگوی نوسان را درآن ها ایجاد می کند . در واقع آنها بین دو قطب جدایی و وابستگی سرگردانندکه به آن تضاد می گویند .

مردان اگر در یکی از دو قطب به مدت طولانی باقی بمانند احساس نارضایتی و بی قراری می کنند .

اگر مردان در قطب وابستگی کامل بمانند احساس اضطراب از غرق شدن و ضعف بر آها چیره می شود .و به همین ترتیب اگر بیش از حد بسوی قطب جدایی حرکت کنند , احساس نفوذ بیشتری می کنند , اما غرولندهایی هم در مورد ترس از تنهایی , بی کسی و رها شدن خواهند داشت .

اگر مردان در میانه ی صمیمیت قرار داشته باشند تمایل بیشتری برای دلبستگی به دیگران دارند و احساس راحتی بیشتی هم می کنند . با مقایسه ی این حالت بامنطقه مطلوب زنان برای دلبستگی و تعهد درمی یابیم که بین آنچه زنان می خواهند و آنچه مردان را راضی نگه می دارد ؛ تفاوت از زمین تا آسمان است .

 

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *