مثبت اندیشی

مثبت اندیشی :

مثبت اندیشی برای شخص فواید زیادی دارد . زمانی که فرد مثبت اندیش باشد امکانات فراوان چه به لحاظ درونی و چه به لحاظ معنوی و به لحاظ بیرونی برای پیشرفت در اختیار خواهد داشت .

مثبت اندیشی و رشد درونی و معنوی

شخصی که مثبت اندیشی را در زندگی انتخاب می کند به لحاظ درونی و معنوی پیشرفت می کند و دلیل عمده آن هم این است که انسان برای مراقبت ازخودش ذاتا منفی نگر می باشد و اگر فرد یاد نگیرد که بطور آگاهانه از منفی نگری به سمت مثبت نگری حرکت کند ذهن شخص مبتلا به خیال پردازی های مخرب خواهد بود که به روان او آسیب می زند .

برای روشن شدن این قضیه من یک مثال ساده می زنم اگر شما می خواهید رانندگی یاد بگیرید و به منفی نگری خودتان اهمیت بدهید هرگز نخواهید توانست مهارت رانندگی را یادبگیرید و همواره از بابت اینکه مهارت رانندگی را یاد نگرفته اید احساس کمبود اعتماد بنفس می کنید .

اما اگر مثبت اندیشی را انتخاب می کردید و توانایی خودتان را باور می کردید و رانندگی را یاد می گرفتید قطعا در شما اعتماد بنفس هم رشد می کرد .

در برخی از شرایط بشدت بحرانی مثل مبتلاشدن به یک بیماری سخت مانند سرطان هیچ چیزی به شما کمک نخواهد مگر اینکه مثبت اندیشی خودتان را تقویت کنید یا زمانی که غرق در مشکلات هستید مثبت اندیشی مثل یک غریق نجات عمل می کند شما سوار بر غریق نجات هستید شاید که فکر کنید درمیان دریای متلاطم آیا من به ساحل می رسم یا نه ولی شما سوار برغریق مثبت اندیشی در دل طوفان ها جلو می روید . بنابراین مثبت اندیشی به لحاظ معنوی انسان را قوی می کند یعنی جاهایی که هیچ راهی را برای نجات خودتان متصور نیستید مثبت اندیشی قدرت معنوی شما را بالا می برد شخص سرطانی از سرطان نجات پیدا می کند و حتی اگر نجات پیدا نکرد می تواند زندگی پرباری را ادامه دهد .

فعالیت مثبت : به مدت ۱۰ روز تمام افکار خودتان که از ذهنتان می گذرد ثبت کنید تا اینکه متوجه شوید افکار شما بار منفی دارد یا بار مثبت اگر از مثلا ۱۰۰ فکری که از ذهن شما خطور کرده ۶۰ درصد آنها بار منفی دارد یعنی اینکه لازم است مثبت اندیشی را درخودتان تقویت کنید .

مثلا زمانی که صبح ازخواب بیدار می شوید و سریع به خودتان می گویید چه فایده ای دارد هرچه برای این خانواده زحمت می کشم کسی قدر من را نمی داند این یک فکر منفی هست یا اینکه اگر فرزند شما عصبانی بود و داد و بیداد راه انداخت و این فکر از ذهن شما خطور کرد که من از عهده این بچه برنمیام این می شه دوتا فکر منفی و افکار مثبت را هم بنویسیدالبته افکار مثبت که ناخودآگاه به ذهن شما خطور می کند .

هنگام انجام این تمرین با خودتان رو راست باشید . خوشحال خواهم شد نظرات خودتان را برای من ایمیل بزنید .

شاد و شکوفا باشید .

شهناز غفاری – راز درون – خودشناسی-خودکاوی-مدیریت-ذهن

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *