مدیریت دهن

مدیریت ذهن

مدیریت ذهن را در وب سایت راز درون دنبال کنید .

با مدیریت کردن ذهن می توانید تسلط بیشتری روی خودتان داشته باشید .

مدیریت ذهن چه کاربردی برای فرد دارد ؟

تنها کسی که می تواند پشتیبان واقعی شما باشد خودتان هستید .

شما سزاوار دریافت چیزهایی هستید که ندارید و مهمترین سرمایه ای که بایست آنرا بدست بیاورید خودتان هستید . باتوجه به اینکه انسان موجود پیچیده ایی می باشد زمانی می تواند ذهن خودش را بدرستی مدیریت کند که شناخت همه جانبه ای از خودش داشته باشد .

شما یک روز صبح از خواب بیدار می شوید و احساس نا امیدی و غم شدیدی می کنید ، اگرروی رفتارهای خودتان تمرکز نداشته باشید و با همان احساس ناامیدی از خواب برخیزید و آماده کارهای روزمره شوید قطعا این احساس نا امیدی را در طول روز با خودتان خواهید داشت , اما اگر شناخت همه جانبه از خودتان داشته باشید راحت تر می توانید این احساس ناامیدی را هم مدیریت کنید و هم اینکه ریشه آنرا می توانید بررسی کنید . بنابراین مدیریت ذهن یک روند آگاهانه است که با توجه به مسائل درونی فرد انجام می گیرد .

در دوره آموزشی مدیریت ذهن که طراح و برگزار کننده اش خودم می باشم در همان ابتدا به وسیله تمرینات و سوالات ریشه مشکلات فرد بررسی می شود تا اینکه مشکل شناسایی شود و زمانی که مشکل شناسایی شد راه حل ها مورد نیاز ارائه داده می شود .

مدیریت ذهن یکسری تکنیک های خاموش سازی ذهن نیست بلکه تجزیه و تحلیل کردن مسائلی می باشد که ذهن درگیر آنهاست و تا زمانی که فرد تلاش نکند که خودش را از مسائل بیرونی دور کند قادر نخواهد بود افکار منفی و مزاحم را بدرستی مدیریت کند .

اولین گام در دوره مدیریت ذهن شناخت توانایی های فرد می باشد. زمانی که فرد اقدام می کند به شناخت توانایی های خودش متوجه خواهد شد برخلاف آنچه که ذهن ترسو بازخورد می داده است فرد توانایی ها و امکاناتی دارد که می تواند به زندگی با دید مثبت نگاه کند .

دومین اقدامی که فرد انجام می دهد مواجه شدن با گذشته اش می باشد که بتواند از گذشته رها شود بخاطر اینکه تا زمانی که فرد درگیر گذشته باشد نمی تواند احساس شادی و آرامش کند و از زندگی کردن در واقعیت محروم خواهد شد و یک بخش عمده کار در دوره مدیریت ذهن این است که فرد یاد می گیرد چگونه مسائل خودش را سروسامان دهد و با واقعیت های تلخ و ناگوار زندگی کنار بیاید و مهمتر از همه اینکه فرد با ارتباط بر قرار با قدرت درون خودش می تواند راه حل های جدید برای مشکلات زندگی خودش و یا پیشرفت خودش دست پیدا کند .

 

 

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *