مشکلات روزمره

مشکلات روزمره

مشکلات روزمره می تواند اثرات بسیار منفی بر جسم و روان ما بگذارند , نحوه مقابله با آنها را در وب سایت راز درون دنبال کنید.

مشکلات روزمره و نحوه اثرگذاری و مقابله با آنها را دراین مقاله بررسی می کنیم .

مشکلات روزمره چگونه بر ما اثر گذار هستند ؟

ادامه دو مقاله قبل در ارتباط با مشکلات روزمره :

ارزیابی های معقول ومنطقی می تواند هیجانات و عواطف منفی مارا در مشکلات روزمره تعدیل کند . به عنوان مثال فرض کنید ؛ شوهر زنی او را ترک کرده است , این خانم چگونه می توانداین رویداد زندگی را براساس انتخاب یکی از ارزیابی های زیر کنترل کند ؟

  • ” او تنها فرد مهم در زندگی من بود , زندگی من بدون او بی ارزش است ” .( افسرگی )
  • ” من نمی توانم دوری اورا تحمل کنم , بدون او نمی توانم زندگی کنم “. ( افسردگی , وحشت زدگی )
  • “او چطور توانست این کاررا بامن بکند ؟ چطور او می تواند این قدر بی مسئولیت و بی فکر باشد ؟
  • او فرد مزخرفی است ” .( خشم ونفرت )

هریک ازاین ارزیابی ها ممکن است به تنش و ناراحتی بیش از اندازه منجر شود در اینجا اگراین خانم ارزیابی منطقی و معقول به شکل زیر انجام دهد می تواند احساس کنترل بیشتری بر زندگی خود داشته باشد :

” این درد آور است که او مرا ترک کرده است , دل من واقعا برای او تنگ می شود ولی درد ورنج جدایی بخشی از زندگی است . در حال حاضر احساس خشم و غمیگینی می کنم . اما می دانم زمانی می رسد که من اززندگی که با هم داشتیم سپاس گزار می شوم و سپس به زندگی خود ادامه می دهم و آماده خواهم بود تا همسر دیگری پیدا کنم ” . ( خشم , غمگینی و امیدواری )

زمانی که اشخاص در برابر مشکلات روزمره ارزیابی اولیه را تجربه می کنند خودشان را دربرابر رویدادها قربانی می بینند تا یک مقابله کننده و این ارزیابی باعث می شود عزت نفس شخص نیز خدشه دار شود و دراین صورت مشکلات روزمره زندگی ناراحتی , نارضایتی و تنش بیشتری را ایجاد می کند . اما زمانی که فرد ارزیابی منطقی و عقلانی را درپیش می گیرد بعنوان یک مقابله کننده در برابر مشکلات روزمره قرار می گیرد و نه تنها خودش را مغلوب و قربانی رویدادها نمی بیند ؛ بلکه چون به حل مسائل می پردازد برمیزان عزت نفس او نیز افزوده می شود .

مشکلات روزمره مهارت های زندگی – راز درون –شهنازغفاری

ش

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *