مثبت اندیشی

مهارت ارتباط با خود

مهارت ارتباط با خود اولین پله برای موفقیت می باشد .

روش های زیادی برای تقویت مهارت ارتباط با خود وجود دارد که من در این مقاله به آن خواهم پرداخت .

مهارت ارتباط با خود از چه طریقی حاصل می شود؟

شما خودتان را تصور کنید که احساسات و افکار درهم ریخته ای دارید ؛ آیا با این وضعیت می توانید متوجه شوید که چه ااحساسات شما را خوشحال می کند و کدام افکار شما را در زندگی به موفقیت می رساند ؟

مثلا اگر شما فردی باشید که در طول روز احساس خستگی و کوفتگی و خشم می کنید و از شرایط ناراضی و ناخشنود هستید و امیدواری در شما کمرنگ است و غیره آیا با این بار ذهنی راه به جای درستی خواهید برد ؟ قطعا نه ؛ من برای رها شدن از این خود درگیری های درونی اولین کاری که انجام دادم این بود که خاموش سازی ذهن را با متد سیلوا خوزه زیاد انجام می دادم که شما هم می توانید از کتاب ارزشمند ایشان بنام کنترل ذهن استفاده کنید این متد یکی از روشهایی است که مهارت ارتباط با خود را در شما تقویت می کند و به عنوان تجربه این را به شما بگویم که در ابتدا انجام مراقبه با متد خوزه سیلوا سخت است ولی اگر صبوری کنید به یک روش خودآرام سازی برای شما تبدیل خواهد شد . من تکنیک آلفای خوزه سیلوا را برای افرادی که در مراقبه مبتدی هستم پیشنهاد می کنم .

یکی دیگر از روشهایی که مهارت ارتباط با خود را تقویت می کند تمرکز کردن روی کارهایی است که درطول روز انجام می دهید ؛ تمرکز روی خود دست آورد شگرفی به اندازه ای این کاررا انجام دهید که جزو رفتارهای روزمره شما قرار گیرد ؛ شما به هنگام انجم کارهای روزمره می توانید آگاهی خودتان را نسبت به خود بالا ببرید.

  • زمانی که مسیری را دارید طی می کنید که مثلا به محیط کار خودتان برسید از جاهاییکه می گذرید با دقت توجه کنید و بجای اینکه ذهن خودتان را با برنامه هاتون درگیر کنید عبارات تاکیدی مثبت بکار ببرید مثلا به خودتان بگویید : ” من از روز خودم لذت خواهم برد یا وقتش است که قدری به حرف مردم گوش کنم ازدختان , ماشین ها و هرگیزی که زندگی شما را آسانتر می کند پیش خودتان سپاس گزاری کنید .
  • به نفس کشیدن خودتان توجه کنید ؛ ثبل از انجام هر کاری یم نفس عمیق بکشید .
  • موقع راه رفتن به هرقدمی که برمی دارید توجه کنید و حرکات بدن خودتان را احساس کنید .
  • زمانی که غذا می خورید به طعم غذاتوجه کنید .
  • قبل از هر وعده غذایی نفس عمیق بکشید .
  • یک قطعه موسیثی نشاط آور گوش کنید .
  • و مهمتر ازهمه اینکه در پایان روز فعالیت های خودتان را مرور کنید و برای تمام کارهایی که انجام داده اید به خودتان تبریک بگویید . انجام کارهای باقیمانده را برای فردا بگدارید .خودشناسی , خودکاوی , ارتباط باخود , راز درون , شهناز غفاری.
  • مهارت ارتباط با خود مسیری است که شما را بیشتر و بیشتر باخودتان آشنا می کند .

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *