حس خوب و حال خوب

مهارت شادبودن

مهارت شاد بودن چگونه می تواند به سعادت فرد کمک کند ؟

شادی قدمی بسوی سلامتی است ؛ مقاله شاد بودن را در وب سایت راز درون دنبال کنید .

مهارت شاد بودن بودن مثبت نگری را در شخص ایجاد می کند و در این مقاله به آن می پردازیم .

تحقیقات نشان می دهند که مثبت نگری و خوش بینی , برای سلامتی مفید هستند . بنابراین با یادگیری مهارت شاد بودن مثبت اندیشی را تقویت کنید .

شاید شما فکر می کنید شادی سهمی است که ازقبل برای شما تعیین شده است . اما من می گویم که مهارت شاد بودن را بایست آموخت .

بایست درنظر بگیرید که زندگی سراسر از تجربیات مختلف است که می تواند از بیرون شادی شما تحت تأثیر قرار دهد .

شما حق انتخاب دارید که در زندگی نکات منفی یا نکات مثبت را انتخاب کنید . برای توجه به نکات مثبت بایست مهارت شاد بودن را مثل سایر مهارت های زندگی یاد گرفت.

یک معمای معروف روانشناسی وجود دارد : به تصویری نگاه می کنید و زنی جوان یا خانم مسنی را می بینید , انگار که درحال تماشای تصویری منفی یا مثبت هستید . نمی توانید همزمان هردو صورت را ببینید . می توانید از یک تصویر به دیگری بپرید , ولی مشاهده یکی , دیگری را ” حذف ” می کند .

به همین منوال دیدن جنبه منفی در رویدادها , شما را ازدیدن جنبه مثبتی که تمام مدت آنجا بوده , باز می دارد .

پیشنهاد می کنم برای مثبت اندیشی خودتان این رفتارها را درخودتان ایجاد کنید:

تمرکز را روی خودتان ببرید اما بجای اینکه چیزهای منفی را در خودتان پیداکنید به جنبه های مثبت خودتان بنگرید و بابت آنها خودتان را تحسین کنید .

و زمانی که به دیگران می نگرید جنبه های مثبت وجود آنها را ببینید و چنانچه شروع کردید به دیدن جنبه های منفی طرف مقابل دست خودتان را نیشگون بگیرید تا بتوانید فکرتان را از نگاه منفی بردارید.

جنبه های مثبت زندگی را ببینید :

اینکه بخواهیم بطور غریزی به بیرون از خودمان بنگریم جنبه های منفی را می بینیم و لازم است خودمان را به دیدن جنبه های مثبت زندگی عادت دهیم . ما فکر می کنیم با ایراد گرفتن و بهانه گیری بهتر می توانیم با دیگران ارتباط بگیریم و شروع می کنیم به گله وشکایت کردن از وضعیت زندگی .

نادیده گرفتن جنبه مثبت زندگی , بدترین عادت است که متاسفانه در مردم جامعه ما عادت به غرزدن شده است . مردم ما فکر می کنند با غر زدن ها مشکلات جامعه حل می شود . ما چشم خودمان را بر جنبه های مثبت زندگی امان می بندیم .

پیشنهاد می کنم به مدت ۲۸ روز هرروز موقع از خواب بیدار شدن و موقع خوابیدن بابت سه نعمتی که خداوند در اختیار شما قرار داده سپاس گزاری کنید و متوجه خواهید شدکه بعد از ۲۸ روز ازلحاظ احساسی

وحتی جسمی حس و حال بهتری دارید و اگر همین روند را جزو عادت زندگیتان کنید و هرروز بابت سه نعمتی که در زندگیتان هست از خدا تشکر کنید دارای نگرش مثبت تری خواهید .

خودشناسی – راز درون – شهنازغفاری

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *