موفقیت ذهنی چگونه به دست می آید؟

موفقیت ذهنی چگونه بدست می آید ؟

 

بعضی از افراد ذاتا دارای نگرش مثبت هستند و این افراد به راحتی می توانند برای ذهن خودشان برنامه ریزی کنند چون ذهن برای آنها ایجاد مزاحمت نمی کند .

بسیاری از انسانها درگیریهای ذهنی زیادی دارند بخاطر اینکه به آسانی نمی توانند ذهن خود را از منطقه نا امن و منفی به سمت منطقه امن و مثبت ببرند ؛ بیشتر انسان ها در دوران کودکی آسیب هایی دیده اند؛ و تعدادی هم هستند که زندگی خیلی  سخت طاقت فرسایی دارند .

یکی از راه حل های بسیار کلیدی که به فرد  برای رسیدن به موفقیت ذهنی کمک می کند  این است  که به دعا کردن بپردازد و از خدا بخواهد که یاریش دهد .

اگر حتی خدا را باور ندارید دست ازدعا کردن برندارید بالاخره نتیجه آن را خواهید گرفت .

ارتباط موفقیت ذهنی و دعا کردن در چیست ؟

دعا کردن شما را روی خودتان و خواسته هایتان متمرکز می کند . زمانی که شما روی خودتان متمرکز می شوید از پراکنده گویی رها می شوید و انرژهای مثبت در شما به جریان می افتد و دعای مثبت به موفقیت ذهنی شما کمک می کند .

دعای مثبت یعنی اینکه شما خواسته های خودتان را درقالب جملات مثبت به کار می برید ، مثلا می گویید من می خواهم از پراکندگی ذهن رها شوم و ذهنی متمرکز می خواهم , یا اینکه من دوست دارم از خشم رها شوم و به آرامش برسم .

برای موفقیت ذهنی دعاکردن یا مطرح کردن خواسته ها به شکل مثبت گام مهمی می باشد اگر خدا را باور دارید می توانید در برابر خواسته خودتان کلمه خدا را نیز به کارببرید و بگویید خدایا من را از تنبلی رها کن و یاری ام کن پرنشاط و فعال باشم .

گام بسیار مؤثر دیگر برای رسیدن به موفقیت ذهنی ساکت کردن ذهن هست که شما برای ساکت کردن ذهن می توانید از متدهای خوزه سیلوا درکتاب ” خاموش سازی ذهن ” استفاده کنید .

چنانچه متوجه شدید ذهن شما بشدت درگیر است و مانع موفقیت شما و آرامش تان می شود بهتر است به کمک یک روان درمانگر به تجزیه و تحلیل مسائل و مشکلات درونی خودتان بپردازید تا با کمک فرد متخصص از درگیری های ذهنی رها شوید و به موفقیت ذهنی برسید.

طبق نوشته های این مقاله ؛ عنصر اساسی موفقیت ذهنی داشتن آرامش می باشد .

دعا کردن در شما انرژیهای مثبت به جریان می اندازد و شما را به نیروی بی کران هستی متصل می کند

خاموش سازی ذهن با متد خوزه سیلوا مغز شما رادر سطح آلفا قرار می دهد و باعث احساس سرخوشی و انرژی مثبت می شود و خودکاوی کردن در کنار یک روان درمانگر باعث می شود از موضوعات کهنه و قدیمی رها شوید و در هر سه روش ذهن شما به آرامش می رسد , هورمون هایی در بدن شما ترشح می شود که به شما کمک می کند برای رسیدن به موفقیت هایتان تلاش کنید .

شاد و شکوفا باشید . شهناز غفاری پژوهشگر راز درونخ

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *