موفقیت پیست

موفقیت چیست ؟

موفقیت چیست را در وب سایت راز درون دنبال نمایید

موفقیت براساس وفق پیدا کردن می باشد , وفق پیدا کردن دز دل واژه موفقیت نهفته است یعنی اینکه به هر میزانی که قدرت سازگاری و انطباق پیدا کردن با شرایط سخت در فرد بالاتر باشد , فرد می تواند درجه بالاتری از موفقیت را تجربه نماید .

شما در نظر بگیرید تصمیم دراید در یک رشته تحصیلی به موفقیت های علمی دست پیدا نمایید و ممکن است شرایط مالی و خانوادگی شما به شکلی باشد که پاسخگو وتامین کننده مخارج تحصیلی شما نباشد و اگر شما تسلیم شرایط شوید و علاقمندی خودت را دنبال نکنی قطعا در زمینه تحصیلی و علمی موفق نخواهیذ شد .

اما اگر سرنوشت خودت را در دست بگیری و علیرغم سختی ها و مشقت ها به مسیر خودت ادامه دهی ؛ بیانگر این موضوع می باشد که شما توانایی و قدرت انطباق پذیری با شرایط سخت برای رسیدن به موفقیت را دارید .

ممکن است در این مسیر مجبور باشی از تغذیه خودت , از پوشاک خودت , از زندگی در یک خانه با رفاه و امکانات خوب چشمپوسی نمایی به این دلیل که می خواهی به موفقیت علمی دست پیدا کنی و بقول علامه جعفری که می فرمایند بیشتر وقت خرما را درآب می انداختم و تا بتوانم آب خرما با نان تهیه نمایم بخورم و به همان مقدار اندک شهریه که حوزه پرداخت می کرد بسنده می کردم چون خانواده ایشان توان مالی کمک کردن رانداشت ولی ایشون شرایظ سخت را تحمل نمودند تا اینکه به درجه علامه گی دست پیدا کردند .

برخلاف تصور عامه که موفقیت را با رفاه و امکانات زندگی اشتباه می گیرند و مدام در تقلا هستند که به رفاه و امکانات بیرونی دست پیدا کنند .

موفقیت یک واژه بسیار پرمعنا است می باشد که بر جهت و هدف زندگی ما انسانها بنا نهاده شده است , یعنی این که من خواهان , موفقیت علمی هستم یا اینکه من خواهان موفقیت هنری هستم , یا اینکه من خواهان موفقیت سیاسی هستم .

زمانی که واژموفقیت بصورت انحصاری در خدمت رسالت ما انسانها بر روی زمین باشد نه تنها اینکه ما از سرذرگمی خارج می شویم و خودمان را وقف هدف و رسالت خود می کنیم بلکه دست از حرص و ولع برای رسیدن به سایر موفقیت ها هم برمی داریم و چه بسا اینکه درکنار آرامشی که به لحاظ درونی پیدا می کنیم , به لحاظ بیرونی بر زندگی ما اثر مثبت بگذارذ یعنی اینکه نیازهای اجتماعی  , نیازهای خانوادگی , عاطفی و معنوی ما را نیز تحت پوشش قرار دهد .

ممکن است پیش خودت در این تصور باشی که من مسیرهای زیادی را رفته ام اما موفقیتی حاصل نکرده ام .

گاهی وقت ها بدست آوردن بعضی از خواسته ها کار چندان سختی نیست مثلا اگر شما تصمیم بگیرید یک فروشگاه مواد غذایی راه اندازی نمایید که از طریق ان پولدار شوید چون این مسیر را خیلی ها رفته اند کار چندان دشواری نیست .

اما اگر شما تصمیم دارید نویسنده باشید یا مخترع یا مکتشف مسیر موفقیت برای شما بسیار دشوارتر خواهد بود یا اگر همان فروشگاه را شخصی بخواهد راه اندازی نماید که حامی مالی دارد با شخصی که هیچ حامی  مالی ندارد قطعا مسیر موفقیت برای نفر دوم  خیلی دشوارتر خواهذ شد .

اما موفقیت هایی که ازدل سختی ها بیرون می آید اگر توام با خودآگاهی و خردورزی باشد برای انسان تحولی فرزانه گونه خواهد داشت که تحولات درون فردیی شخص روشنایی بخش مسیر انسانهای دردمند می باشد.

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *