ذهن مثبت

نیروی درون

نیروی درون تمام توانایی های انسان را در بر می گیرد و انسان براساس نیروی درون می تواند تغییرات اساسی را درشخصیت خودش ایجاد کند .

شما در نظر بگیرید شخصی در یک گروه تروریستی قرار می گیرد و تبدیل به یک فرد سخت دلی می شود که به راحتی می تواند خون انسان های زیادی را بریزد و یک نفر در یک گروه حمایت از حیوانات قرار

می گیرد و ازمرگ یک مورچه هم دچار ناراحتی می شود .

هر دونفر از همان نیروی درون برای رسیدن به چنین روحیاتی استفاده نموده اند و اولی از نیروی درون شر استفاده نموده است و دومی از نیروی درون خیر استفاده نموده است . اما اینکه چرا یکنفر بد تربیت می شود و یکنفر نیک تربیت می شود .

این عوامل سهم دارند :

اول اینکه هر فردی ۵۰ درصد صفات شخصیتی را از والدین خودش به ارث می برد و ۵۰ درصد دیگر هم تحت تاثیر محیط می باشد و اینها باعث می شود که فرد شخصیتی خاص در آن شکل بگیرد.

باتوجه به اینکه یکنفر چه صفاتی را از به ارث برده باشد و در چه محیطی بزرگ شده باشد افراد یکسری رفتارها را یاد می گیرند , اما این موارد از انسان سلب مسئولیت نمی کند بخاطر اینکه یک قدرت و نیروی درون در همه  انسان ها بنام اراده بنا نهاده شده است که هر انسانی از این نیروی اراده می تواند در تغییر و شکل دهی شخصیت خودش استفاده نماید .

شما دونفر را در نظر بگیرید در یک خانواده متولد می شوند و دریک شرایط خانوادگی یکسان رشد پیدا می کنند و یکنفر فردی با شخصیت درست از کار در می آید و یک نفر مثلا جانی و آدم کش می شود .

صفات شخصیتی پدر و مادر و شرایط محیطی به این دو نفر بصورت یکسان منتقل شده است و ممکن است صفات غالب شخصیتی به ارث رسیده پرخاشگری و خودمحورانه باشد و این فرد بخاطر این ویژگی جذب افراد و میحطهایی می شود که به پرخاشگری او پروبال می دهند و یک شخصیت پرخاشگر جانی و آدم کش از کار در می آید ولی در اینجا نیروی درون یا همان قدرت اراده از فرد سلب مسئولیت نمی کند و این شخص می تواند با استفاده از همان نیروی درون به شخصیتی سالم دست پیدا کند شاید درظاهر کارش مشکل باشد مانند کسی که پا ندارد و می خواهد بدون پا یک فرد مستقل باشد , قدرت اراده به این شخص کمک می کند با وجودی که پا ندارد و معیوب است مستقل زندگی کند , آن شخص نیز می تواند با استفاده از همین نیروی درون به شخصیتی سالم دست پیدا کند و یک زندگی حتی به مراتب موفق تر داشته باشد , بخاطر اینکه قدرت اراده و پشتکار در چنین شخصی خیلی بیشتر رشد می کند و به موفقیت بیشتر آن کمک می کند .

 

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *