نیروی پنهان درون

نیروی پنهان درون

نیروی پنهان درون از نظر ما پنهان است اما بر تمام جنبه های زندگی ما احاطه دارد و اثرات خودش را چه بصورت مثبت و چه منفی می گذارد.

نیروی پنهان درون چگونه وارد عمل می شود ؟

فلاسفه و روان شناسانی چون یونگ که معتقد به روح هستند ؛ نیروی پنهان درون را دارای دو جنبه خیر و شر می دانند .

نیروی شر شامل تمام عوامل و ویژگی ها مخرب در انسان می باشد ,

یعنی به همان شکلی که در طبیعت نیروهای شری وجود دارد که ویرانگر می باشند . در وجود انسان نیز نیروهای شری وجود دارد که مخرب و ویرانگر می باشد .

تمام انگیزهای تلخ و دردناک بشر برانگیخته از نیروی پنهان درون بنام شر می باشد .

تمام جنگ ها , قتل ها ,کینه ها …..برخاسته از همین نیروی پنهان درون می باشد و برای اینکه انسان بتواند بر این نیروی پنهان درون غلبه نماید لازم است که آنها را مورد شناسایی قرار دهد .

برای شناخت این نیروها روش های مختلفی وجود دارد مانند انواع مراقبه ها و روان تحلیل گری ها از طریق متدهای روان کاوی .

به همان شکلی ما نمی توانیم عوامل مخرب طبیعی مثل زلزله را از بین ببریم و بایست ابزارهای لازم برای مراقبت از خودمان در برابر زلزله درست کنیم ؛ در برابر نیروی پنهان درون ما نمی توانیم جنگ کنیم و لازم است که نیروی پنهان درون بنام خیر را قویتر کنیم تا از طریق خیر بتوانیم بر شر غلبه نماییم .

برای غلبه بر نیروهای شر من یک مثال خدمت شما می زنم :

همه انسانها افکار منفی را در طول روز تجربه می کنند و اگر شما به افکار منفی پرو بال بدهید این افکار بر زندگی شما مثل یک بختک سایه می افکند و دچار ترس و استرس و اضطراب می شوید و این افکار منفی همان نیروهای شری هستند که علیه شما دست به کار می شوند ؛ ساده ترین شکل افکار منفی این است که وقتی روز از خواب بیدار می شوید احساس ناامیدی می کنید بخاطراینکه ممکن است ذهن شما در گیر مشکلات مالی یا جسمی باشد .

و بدترین شکل ممکن جنگ هایی است که مردم از ترس قحطی و گرسنگی دیگر اقوام را قتل عام می کردند و ثروت آنها به تاراج می بردند.

قدرت نیروی پنهان درون در هر دو زمینه خیر و شر بر زندگی انسان می تواند مسلط شود و زندگی انسان را درجهت های خاص خودش هدایت کند .

ما انسان ها حتی در زمینه مسائل درونی قدرت و توانایی اختیار و انتخاب را داریم و برای همین هم می توانیم با یکسری روان درمانی ها و تغییر دادن نگرش قدرت پنهان شر را به قدرتی بنام خیر تبدل کنیم .

اگر تسلط افکار منفی در شما شدید نیست با مثبت اندیشی می توانید مسیر فکری خودتان را اصلاح کنید و اگر تسلط افکار منفی و ترسها و استرس ها در شما زیاد است حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید .

 

 

 

 

درباره نویسنده: شهناز غفاری

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *